Bruce WayneZnane są już oficjalne wyniki kinowych zarobków filmu Zacka Snydera w dniach 1-3 kwietnia. Spadek widzów w USA okazał się wyższy niż wczoraj prognozowano i wyniósł aż 69,1%. Przychody z drugiego weekendu zamknęły się więc w kwocie 51,34 mln dolarów, a całkowity zysk filmu po 10 dniach wyświetlania to 260,4 mln dolarów.

Pojedynek Mrocznego Rycerza z Człowiekiem ze stali wyświetlany jest również w 67 krajach poza USA, w których zarobił w ten weekend $85,25 mln, co przekłada się na łączną sumę $422,5 mln. Globalne przychody z dystrybucji filmu w kinach wynoszą obecnie 682,9 mln dolarów, a zatem “Batman v Superman: Dawn of Justice” potrzebował 12 dni aby wyprzedzić wynik osiągnięty przez “Man of Steel” w 2013 roku ($668 mln), zostając najlepiej sprzedającym się filmem z Supermanem w historii (bez uwzględniania różnicy w cenach biletów). Wśród filmów o Batmanie plasuje się na trzeciej pozycji, za “The Dark Knight” oraz “The Dark Knight Rises” Christophera Nolana.

Źródło: BoxOfficeMojo

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 odpowiedzi na „Box Office: Korekta danych z drugiego weekendu “Batman v Superman: Dawn of Justice”

 • Grifter pisze:

  Jak na “wtopę” to nie jest tak źle. Teraz pozostaje tylko czekać na solowe filmy z Gacflekiem

 • Rarian pisze:

  No i da się napisać to bez uszczypliwości, z suchymi danymi bez oceniania, że klapa i że to “niezadowalające” i “rozczarowujące”? Da się.

  • Juby pisze:

   Wskaż mi gdzie w ostatnich 4 newsach o box office pisałem o “rozczarowujących”, “niezadowalających” lub jakichkolwiek innych wynikach filmu. Chociaż jeden fragment? Bo ja swoje opinie piszę w komentarzach (jak każdy), nie w newsach.

   BvS jednak z aż piątym najgorszym spadkiem frekwencji podczas drugiego weekendu wśród adaptacji komiksu:
   1. „Steel” (-78%)
   2. „Hellboy II: The Golden Army” (70,7%) – bo w ten weekend premierę miał TDK!
   3. „Jonah Hex”(-69,7%)
   4. „Hulk” (-69,7%)
   5. BvS (-69,1%)

   To bardzo, bardzo źle. 🙁

   • Grifter pisze:

    stresujesz się tym tak jakby WB ci płaciło. Nie ma sensu tego tak przeżywać bo na zawał padniesz.

    • Juby pisze:

     Kto powiedział, że to przeżywam? Komentuje tak jak każdy, gdyby film bił rekordy, cieszyłbym się i podkreślał jego rekordy pod każdym newsem.

     • Obito pisze:

      Pokazujesz to w komentarzach , każdy to widzi , że się tym stresujesz i przeżywasz jak nie wiadomo co to by było dla ciebie .

     • Grifter pisze:

      Ja powiedziałem że się stresujesz. Panikujesz tak samo w każdym wpisie na ten temat. Film nie zarobi, podoba się średnio. No i trudno.

   • Mścisław pisze:

    A niech robi co chce. W końcu jesteśmy na forum i tu każdy ma prawo wyrażać swoją opinię nawet jeśli komuś się nie podoba.

 • Cannibal pisze:

  Spokojnie , film nawet tydzień nie jest w kinie a tu już panika.
  Nie ważne jak zaczynasz , ważne jak kończysz i tej zasady powinniśmy się trzymać.
  Wiadomo , że początek zapowiadał się lepiej , o wiele lepiej , ale to jeszcze nic straconego.

 • Dagger Raven pisze:

  A ja coś podejrzewam, że odbiór filmu może się znacznie zmienić po wydaniu wersji reżyserskiej a co za tym idzie wynik sprzedaży, 30-40 dodatkowych minut to masa czasu. Pamiętacie wersję reżyserską Blade Runnera? Jedna minuta sprawiła cuda.

  Może WB liczy na to, że ludzie rzucą się po Blu Raye jeśli się okaże, że film jest znacznie lepszy i wtedy każdy zechce to sprawdzić na własne oczy? (tak wiem, to by było science-fiction)

Premiera filmu "Joker" za
dni
7
3
godzin
0
0
minut
4
3
sekund
0
1
Kalendarium
Galeria
batwoman_ver2_xlg_full batwoman-poster-new_full batwoman-cw-first-look-photos-3_full batwoman-cw-first-look-photos-2_full batwoman-cw-first-look-photos-1_full yj318_004