Forum
Już wkrótce
 • "Batman zbawia świat" w TNT - 23 Sty 2018, 14:55
 • Batman – Jestem samobójcą - 24 Sty 2018,
 • Batman: Zjawy z przeszłości (WKKDC) - 24 Sty 2018,
 • Liga Sprawiedliwości – Epidemia, tom 2 - 21 Lut 2018,

Diana Prince i Bruce WayneAnaliza przeprowadzona przez Fizziology potwierdza, że w ocenie “Batman v Superman: Dawn of Justice” jest duża rozbieżność pomiędzy krytykami i widzami. Ponad 57% postów w mediach społecznościowych na temat filmu Zacka Snydera to pozytywne opinie, 33% to wypowiedzi neutralne, a tylko 10% to oceny negatywne. Najczęściej komentowane postacie to Batman i Wonder Woman.

Z podobną reakcją w mediach społecznościowych spotkały się “Avengers: Age of Ultron” i “Szybcy i wściekli 7”.

“Nigdy nie spotkałem się z tego rodzaju różnią pomiędzy reakcją krytyków i fanów. Wiele dyskusji w mediach społecznościowych dotyczy tego jak krytycy są w błędzie”, wyjaśnia Ben Carlson, twórca Fizziology.

Przez cały rok poprzedzający premierę “Batman v Superman: Dawn of Justice” w mediach społecznościowych dodano ponad 180 milionów wpisów, według danych serwisu ListenFirst Media. W okresie 2015-2016 większą aktywność dotyczyła tylko “Avengers: Age of Ultron” (232 mln) i “Star Wars: The Force Awakens” (273 mln).

Dyskusje nasiliły się od czwartku do poniedziałku, kiedy widzowie rzeczywiście mogli obejrzeć film. Rozmowy dotyczące “Batman v Supermana” osiągnęły, według ListenFirst, 1,4 mln, pokonując “Deadpoola” (1 mln), “Avengers: Age of Ultron” (981.231), “Szybkich i wściekłych 7” (973.582) oraz “Jurassic World” (610.579).

“Są takie momenty, w których ogromne podekscytowanie i zaangażowanie przeciętnego człowieka może ponieść film w box office”, powiedział Jason Klein z ListenFirst.

Chociaż “Batman v Superman: Dawn of Justice” na CinemaScore otrzymał gorsze oceny niż takie produkcje jak “Man of Steel” i “The Dark Knight”, to okazuje się, że film znacznie lepiej oceniają widzowie poniżej 18 roku życia (A-) i poniżej 25 roku życia (B+).

Źródło: Variety

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 odpowiedzi na „W mediach społecznościowych “Batman v Superman: Dawn of Justice” pozytywnie oceniany

 • Juby pisze:

  Niewiarygodne jest zjawisko, kiedy ludzie, którzy chcą aby film, na który czekali był dobry, tylko dlatego, że inni ludzie (bo nimi są krytycy, tylko ludźmi), którym się nie podobał, uznają ich za gorszych. “Krytycy to snobi, krytycy się nie znają”. Bzdura. Średnia opinii z rottentomateos lub metaritics to po prostu średnia opinia kilku ludzi (czasami bardziej doświadczonych filmowo), którzy widzieli film. Nie musimy się z nimi zgadać, albo po co robić z nich gorszych?

  Mam wrażenie, że fanbaza filmu tak jak przy TDKR, gdzie każdy krytyk jadący po filmie Nolana był wyzywany i wyśmiewany, znowu przesadza. To jak postrzegany będzie BvS okaże się za rok, może dwa. Póki co sporo osób filmu jeszcze nie widziało, więc trudno określić, czy się podoba. Na pewno został przyjęty mieszanie, skoro takie newsy w ogóle pojawiają się w sieci.

 • fpweb pisze:

  Mi się film podobał, ciężko go porównywać do trylogii Nolana bo to zupełnie inne podejście do postaci i całego uniwersum. BvS plasuje się u mnie pomiędzy TDK a BB. TDKR mnie nie porwał specjalnie i w mojej osobistej liście wylądował poniżej BB.

 • Juby pisze:

  U mnie wygląda to tak:
  1. Batman Begins
  2. The Dark Knight
  3. Batman (1989)
  4. Batman Returns
  5. The Dark Knight Rises
  6. Batman Forever
  7. Batman v Superman: Dawn of Justice
  8. Batman & Robin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najbardziej oczekiwany film animowany związany z Batmanem w roku 2018

Zobacz wyniki

Galeria
ss_htp_00 suicide-squad-group-costume sshtp-zoom_-_embed_2018 sshtp-waller-and-squad_copy_-_h_2018 sshtp-deadshot_-_embed_2018 sshtp-amanda_waller_-_embed_2018_0
Komiksowe Top 5