Forum
Już wkrótce
  • Batman – Wojna Żartów z Zagadkami, tom 4 - 21 Lis 2018,
  • Punkt Krytyczny (WKKDC) - 28 Lis 2018,
  • "Młodzi Tytani Akcja! Film" - 28 Lis 2018,
  • "Młodzi Tytani: Akcja. Back to School" - 28 Lis 2018,

"Detective Comics #1"Czy Roy Thomas i Marv Wolfman próbowali w latach 80-tych zmienić nazwę DC Comics?
Tak

Wydawnictwo DC Comics pierwotnie nosiło nazwę National Comics, później zaczęto nieoficjalnie określać je mianem DC Comics, w odniesieniu do wydawanej serii “Detective Comics”. Ostatecznie przyjęto za oficjalną nazwę DC Comics.

Kiedy na początku lat 80-tych do wydawnictwa dołączył Roy Thomas, uważał że nadszedł czas na zmiany i mocno naciskał by zmienić znaczenie “DC” z Detective Comics na Dynamic Comics.

Tak tłumaczył swój pomysł w jednym z wywiadów:
Od samego początku, składałem te impertynenckie sugestie. Próbowałem przekonać ich do zmiany znaczenie “DC”. Powiedziałem, “Zapomnijcie o ‘Detective Comics’. Czytelników komiksów nie interesują detektywistyczne sprawy. Niech ‘DC’ oznacza ‘Dynamic Comics’. Wtedy byłoby ‘Marvel vs. Dynamic’ a nie ‘Marvel vs. DC'”.

Nic z tego nie wyszło, ale co ciekawe, gdy DC dyskutowało, co zrobić po “Crisis on Infinite Earths”, Marv Wolfman zasugerował, by DC zmieniło nazwę. Tym razem nazwa wydawnictwa miała pochodzić od innej słynnej serii, “Action Comics”.

Ponownie, żadnych zmian nie wprowadzono i chociaż Roy Thomas i Marv Wolfman niewątpliwie działali by coś w tej kwestii zmienić, to raczej nigdy nie doszło do sytuacji, w której poważnie rozważano by zmianę nazwy DC Comics.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Premiera filmu "Joker" za
dni
3
2
2
godzin
0
3
minut
2
5
sekund
3
8
Kalendarium
Galeria
dsd0qyjvsaesoz6 dsdef-2woaixbu titans-season-1-ep-06-07 titans-season-1-ep-06-06 titans-season-1-ep-06-05 titans-season-1-ep-06-04