"Batman Adventures"Czy Dan Slott w końcu ujawnił tożsamość Red Hooda z “Batman Adventures”?
Tak

Dan Slott i Ty Templeton pracowali razem przy serii “Batman Adventures” związanej z animowanym uniwersum Batmana. Seria wystartowała w 2003 roku, ale już w 2004 roku po 17 numerach została zakończona.

Jeden z wątków wprowadzonych przez Slotta dotyczył tajemniczego złoczyńcy kontrolującego część mafii w Gotham. Wydawał on rozkazy m.in. Black Maskowi i Phantasmowi. Jak się okazało, tajemniczym złoczyńcą był Red Hood. Niestety seria została skasowana nim ujawniono jego prawdziwą tożsamość.

Przez wiele lat Slott nie chciał zdradzić sekretu swojego Red Hooda. Również osoby, które z nim współpracowały, m.in. rysownik Ty Templeton nie chciał zdradzić pomysłu scenarzyty. W 2005 roku dowiedzieliśmy się, że nie jest to Jason Todd ani Alfred. Miała to być postać ściśle związana z animowanym uniwersum.

SPOILER!

W 2013 roku Dan Slott w końcu ujawnił tożsamość Red Hooda z “Batman Adventures”.

Red Hoodem miała być matka Andrei Beaumont, Victoria Beaumont, która okazałaby się być prawdziwym szefem mafii rodziny Valestra. Lata wcześniej sfingowała swoją śmierć. Powodem było utrzymanie swoich bliskich z dala od mafijnej rodziny Valestra. Była bardzo zawiedziona, gdy okazało się, że jej krewni w końcu wpadła w szpony gangsterów. Jednak, kiedy zobaczyła, co się stało z jej mężem i córką, poczuła, że nadszedł czas, aby nie tylko zemścić się na mafijnej rodzinie Valestra, ale by również przejąć Gotham. Nieuchronnie doprowadza to do wyniszczającej konfrontacji pomiędzy nią, Batmanem i Andreą Beaumont.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
1
godzin
1
1
minut
2
0
sekund
5
8

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
0
godzin
1
1
minut
2
0
sekund
5
8
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
evz7befwgai-jt9 evxdolzxmaedpaf evxdolhxmamb1i2 evu1upduuaqevx_ evpjlekxeacgisq-scaled 156246136
Komiksowe Top 5