Forum
Już wkrótce
 • Young Justice 3x23 - 20 Sie 2019,
 • Batman – Detective Comics – Upadek Batmanów, tom 6 - 21 Sie 2019,
 • Suicide Squad – Tajna historia oddziału specjalnego X, tom 6 - 21 Sie 2019,
 • Pennyworth 1x06 - 25 Sie 2019,

DC_Logo_Blue_FinalDC Entertainment zaprezentowało dziś nowe logo DC Comics. Po raz pierwszy pojawi się ono na okładce “DC Universe: Rebirth Special #1”, który trafi do sprzedaży 25 maja.

“Choć komiksy nadal są sercem i duszą DC, to marka rozwinęła się i teraz symbolizuje tworzenie mocnych historii dla wielu różnych form przekazu. DC jest domem dla największych super-bohaterów i super-złoczyńców, a nowe logo ma charakter i siłę, by stanąć dumnie obok kultowych symboli DC”, powiedział Amit Desai, DC Entertainment Senior Vice President of Marketing and Global Franchise Management. “Wprowadzenie nowego logo jest idealnym hołdem dla dziedzictwa DC, ekscytującej przyszłości i co najważniejsze, naszych fanów.”


dc-logos

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

14 odpowiedzi na „Nowe logo DC Comics

 • Mścisław pisze:

  Dla mnie i tak to stare logo DC 1976-2004 było najlepsze i uważam że władze DC powinny je przywrócić. Mam dziś ogromny sentyment do tego loga dzięki kupowanym komiksom w latach 90-tych.

  • Anarky pisze:

   Zgadzam się. Lekko zmienić, unowocześnić tamto logo i byłoby dobrze. Tutaj jest zbyt minimalistycznie i te litery nie są zbyt estetyczne. Pomyśleć, że ten potworek będzie w nadchodzących filmach i serialach przez następne parę lat.

 • Plastic pisze:

  Chyba projektował je ktoś z upośledzeniem umysłowym. Przecież to jest takie słabe, że aż nie chce się wierzyć, że to nie Prima aprilis.

  • Mścisław pisze:

   Te czcionki są beznadziejne a samo logo wygląda jak zaprojektowane na GIMPie 🙁

 • Potterhead6277 pisze:

  Coooo? 🙁 Jestem zawiedziona, uważam, że poprzednie logo było idealne. Rozumiem, czasem trzeba wprowadzić zmiany, ale to nowe logo jest po prostu słabe 🙁

 • Juby pisze:

  1. A podobno “rebirth” nie miało być rebootem i nie miało przynieść takich zmian. A jednak.

  2. Poprzednie logo było średnie – zwłaszcza w porównaniu z dwoma znakomitymi poprzednikami – ale przez ostatnie 4 lata przyzwyczaiłem się do niego i polubiłem je. Nowe to najsłabsze logo DC od 1976 roku! Wygląda jak amatorska robota wykonana w kilka minut. Strasznie rozczarowujące. Ciekawe jak będzie wyglądać na okładkach i czołówkach przyszłych filmów (no i czy pojawi się już przed “Suicide Squad” i “Killing Joke”)?

  • Mścisław pisze:

   DC za bardzo kombinuje w ostatnich latach. Najpierw New52 teraz ten Rebirth, zmieniają logo co kilka lat, odświeżają te serie po milion razy a potem je zamykają i znowu odświeżają zrażając do siebie czytelników. To się musi źle skończyć.

 • fpweb pisze:

  nie rozumiem dlaczego to koło przycina litery i zmniejsza oddech dla DC, odbieram to logo klaustrofobicznie, aż tak bardzo się czują przytłoczeni fejmem na Marwela?
  logo z 2012 było bardzo uniwersalne, wręcz filmowe, przyjmowało kolor i atrybuty prezentowanego bohatera, ktoś kto to wymyślił był geniuszem. jak już się uparli na zmianę, to wolałbym nowocześniejsza konwersję z 76.

 • kazek pisze:

  Również najbardziej podoba mi się logo wprowadzone w 1976… pewnie dlatego, bo najwięcej komiksów w mojej kolekcji właśnie je posiada na okładce. 😀 Chociaż to następne też takie znowu złe nie było. To z 2012 wprowadzono ewidentnie pod czołówki filmów, by je można było ładnie animować. 😉 A najnowsze? Jeżeli ma to być “powrót do korzeni”, to raczej słaby…

 • Tomek pisze:

  Pierwotnie byłem zawiedziony nowym logiem. Głównie dlatego, że poprzednie mi się bardzo podobało i nie widziałem potrzeby jego zmiany, szczególnie po zaledwie 4 latach. Szybko jednak moje zdanie się całkowicie zmieniło. Logo jest proste, współczesne i oddające hołd przeszłości. Podoba mi się, że pozbyli się nazwy “Comics” i zostało samo DC. Podoba mi się że inspirowali się logami Batmana, Supermana i Wonder Woman. Podoba mi się że jest bardzo proste, a jednocześnie charakterystyczne (litera C). Obecnie uważam że to ich najlepsze logo. Nie moge się doczekać by zobaczyć jak zastosują je w filmach i serialach.

 • birkin pisze:

  to logo jest niewiarygodnie słabe. nie widzę tu ani charakyteru ani siły o których mówi Amit Desai.
  katastrofa

Premiera filmu "Joker" za
dni
4
5
godzin
2
0
minut
4
4
sekund
2
6
Kalendarium
Galeria
yj323_012 yj323_011 yj323_010 yj323_009 yj323_008 yj323_007