Forum
Już wkrótce
 • "Lego Batman: Film" w HBO - 29 Wrz 2018, 15:10
 • "Lego Batman: Film" w HBO - 30 Wrz 2018, 06:00
 • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO - 30 Wrz 2018, 07:45
 • "Legion samobójców" w HBO - 30 Wrz 2018, 15:40

"Suicide Squad"Zgodnie z planem “Suicide Squad” zanotował najlepsze sierpniowe otwarcie. Szacuje się, że film Davida Ayera w pierwszy weekend na ekranach amerykańskich kin osiągnął wpływy w wysokości $135,1 mln. Tym samym studio Warner Bros. 16 raz z rzędu przekroczyło granicą 1 miliarda dolarów wpływów z USA. Duże zainteresowanie “Suicide Squad” sprawiło, że po raz pierwszy w historii w sierpniowy weekend sprzedaż biletów w kinach przekroczyła kwotę 200 mln dolarów ($229 mln).

Rezultat “Suicide Squad” na chwilę obecną to 4. najlepsze tegoroczne otwarcie (za “Captain America: Civil War” $179,1 mln, “Batman v Superman” $166 mln i “Finding Dory” $135,06 mln). Jest to także dobry wynik, kiedy uwzględnimy, że w tym roku tylko 7 filmów może się pochwalić otwarciem powyżej 100 mln dolarów. Dla Warner Bros. jest to zaś 5. najlepsze otwarcie w historii.


Film Davida Ayera po bardzo dobrym piątku zanotował jednak bardzo duży spadek, w wysokości 41%, w stosunku do soboty. Nawet “Batman v Superman” miał mniejszy spadek (38%). Należy jednak pamiętać, że na bardzo dobry piątkowy rezultat przyczyniły się nocne czwartkowe pokazy.

Chociaż “Suicide Squad” nie zachwycił krytyków, to opinia widzów o filmie Davida Ayera jest zdecydowanie lepsza. 76% widzów poniżej 35 roku życia ocenia go na A-. 39% biletów kupionych zostało przez widzów pochodzenia afroamerykańskiego i latynoskiego.

Ekipa “Suicide Squad” w weekend zadebiutowała też na ekranach kin w 57 krajach poza USA i zanotowało otwarcie w wysokości 132 mln dolarów, co jest najlepszym sierpniowym rezultatem. Ustanowiony został także nowy sierpniowy rekord dla kin IMAX – $7,2 mln.

Na świecie największy wpływy film Davida Ayera odnotował w Wielkiej Brytanii ($13,9 mln na 1 233 ekranach).

Budżet “Suicide Squad” wyniósł 175 mln dolarów, w czym ma być uwzględnione koszty dokrętek – $22 mln.


Źródła:
Deadline (1, 2)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 odpowiedzi na „Box Office: rekordowe otwarcie “Suicide Squad” w USA i na świecie

 • Juby pisze:

  Brawo, świetne wyniki.

  Q – czytaj pw na forum. Miałem napisać tego newsa. 🙁

 • Juby pisze:

  Warto podkreślić, że SS zaliczyło lepsze otwarcie od pierwszego tytułu DCEU – “Man of Steel” – filmu o jednym z trzech najpopularniejszych superbohaterów w historii – Supermanie – z bardziej dogodną premierą w czerwcu. Very nice.

  • Nightman pisze:

   Kwestia popularności niewiele ma do rzeczy jeśli wcześniejszy film z daną postacią był kiepski. Przed MoS był Superman Returns.
   Podobny problem miał Batman Begins którego poprzedzał Batman i Robin.
   Gdzie już np Mroczny Rycerz nie miał tego problemu i swoje zarobił. Na zarobki na pewno miała wpływ świetna kampania śmierć Ledger’a. Ale myślę że nawet gdyby żył i tak film by swoje zarobił.
   BvS miał świetne otwarcie, nie zarobił dobrze bo oberwał swoje od krytyków. Ale jednak start miał dobry bo poprzedzał go MoS.

 • em qb pisze:

  Oglądałem ten film w weekend. Jak dla mnie (jakby nie patrzeć – fan DC) – film to porażka. Pocięty, chaotyczny, ze słabo poprowadzonymi postaciami (wielu aktorów mogłoby po prostu nie być w tym fimie). Z całą ogromną sympatią do Jareda Leto (jak byłem na koncercie 30STM to nawet udawał Jokera i wypowiadał jakieś kwestie) ale w czasie, który został mu dany (a dane mu było bardzo niewiele – i też mogłoby go nie być w filmie na dobrą sprawę) nie zaprezentował się najlepiej. Film ratowała MR jako HQ.

  Screw you, WB. B vs S był o niebo lepszy.

  • Nightman pisze:

   nie przejmuj się, nie długo będzie DLC do filmu w postaci wersji rozszerzonej i już film będzie dobry.

   • Juby pisze:

    Nie będzie, ale jeśli będzie, to niech Warner się nie dziwi jeśli widzowie zaczną olewać ich filmy w kinie.

    A “nie długo” piszemy razem.

    • Nightman pisze:

     “A „nie długo” piszemy razem.”
     😳

     Szkoda jeśli nie będzie. Ale fakt konsekwencje jeśli wydadzą wersję rozszerzoną będą tego takie jak piszesz.

 • Mr. ?? pisze:

  To całe Marvel vs DC
  jak na razie to Netflix pokazał jak to się robi i jak dla mnie mogli by się zająć postaciami typu Moon Knight, Deathlok (było ich kilku), Nomad a nawet Thunderbolts, Midnight Sons no i GR (najlepiej Ketch lub Bailino).

"Młodzi Tytani: Akcja! Film"
w kinach od
10.08.2018


Premiera filmu "Joker" za
dni
3
7
4
godzin
1
6
minut
3
2
sekund
4
3
Sonda

Która postać z uniwersum Batmana powinna otrzymać własny serial?

 • Jason Todd (Red Hood) (36%, Głosów: 66)
 • Batmobil (26%, Głosów: 47)
 • Selina Kyle (Catwoman) (13%, Głosów: 24)
 • Jean-Paul Valley (Azrael) (12%, Głosów: 21)
 • Barbara Gordon (Batgirl) (7%, Głosów: 12)
 • Damian Wayne (Robin) (7%, Głosów: 12)

Głosujących: 182

Kalendarium
Galeria
41537574 41466537 titans_team robins_2 robins_1 titans_1x02_022