hqUbiegłotygodniowa premiera o grupie “Task Force X” obroniła pozycję lidera w dniach 12-14 sierpnia, zarówno w USA jak i w reszcie świata. Szacuje się, że Amerykanie podczas tego weekendu wydali na najnowszą produkcję DC Extended Universe 43,77 mln dolarów. Pobity został zatem rekord najlepszego drugiego weekendu dla sierpniowych premier, należący od dwóch lat do “Guardians of the Galaxy” Marvela. Przychody filmu po 10 dniach wynoszą bardzo dobre 222,85 mln dolarów (ósmy wynik 2016 roku). Niestety, spadek w ten weekend był bardzo duży, według dzisiejszych szacunków wyniósł on aż 67,3% co oznaczałoby dziesiąty najwyższy spadek dla adaptacji komiksu w historii. Jeżeli sytuacja w kolejnych weekendach się nie poprawi, “Suicide Squad” może mieć problemy z przekroczeniem $300 milionów.

Spadek poza USA był o wiele korzystniejszy, wyniósł tylko 56%. Przychody z ostatnich trzech dni z 62 międzynarodowych rynków wyniosły $58,7 mln, a od premiery jest ich $242,5 milionów. Film Davida Ayera już zdołał pobić całkowite przychody “Guardians of the Galaxy” w Meksyku i Korei Południowej, a także “Batman v Superman: Dawn of Justice” w Rosji. “Legion samobójców” wystartował na pierwszym miejscu we Włoszech i w Argentynie, a także utrzymał pierwsze miejsce w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Australii, Meksyku i Rosji. Przed nim jeszcze cztery, w tym dwie ważne premiery, w Niemczech (18 sierpnia) i Japonii (10 września).

Globalne przychody “Suicide Squad” wynoszą obecnie 465,4 mln dolarów.

Źródła: BoxOfficeMojo, Deadline 1, 2

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda tych Chin… Co do USA to mimo sporego.spadki droga do 300 milionów jest otwarta! Jeśli uda się ją przekroczyć będzie to super sprawa dla całkowicie nowego tytułu. Zobaczymy jak będzie w tygodniu…

BvS po drugim weekendzie miało $260,4 mln, czyli o $37,5 mln więcej. Odejmując tę kwotę od wyniku końcowego filmu Snydera, wychodzi niespełna $293 miliony. BvS jednak zarabiał więcej (ponad $51 milionów w drugi weekend), patrząc na przychody pod względem procentowym, SS idzie na jakieś $283 mln. Ale tutaj pojawia się przewaga Samobójców – film Ayera zarabia zdecydowanie lepiej w środku tygodnia (wiadomo, są wakacje), no i spadek mimo wszystko był mniejszy niż ten BvS, więc w kolejnych tygodniach może być zdecydowanie lepiej. Myślę, że po tych 10 dniach spokojnie można typować przedział $285-305 milionów, więc szanse na trzysta wciąż są spore.

już za:
dni
3
6
1
godzin
0
5
minut
5
5
sekund
3
4

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
0
godzin
0
5
minut
5
5
sekund
3
4
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
evz7befwgai-jt9 evxdolzxmaedpaf evxdolhxmamb1i2 evu1upduuaqevx_ evpjlekxeacgisq-scaled 156246136
Komiksowe Top 5