BATMAN v SUPERMAN_OCARD_BD4KUHD_3DGalapagos Films, wyłączny dystrybutor produkcji studia Warner Bros. na Blu-ray 3DTM, Blu-rayTM i DVD, wprowadza na polski rynek ofertę filmów w rozdzielczości 4K na Ultra HD Blu-ray. Już 17 sierpnia, wraz z premierą na Blu-ray 3DTM, Blu-rayTM i DVD hitu kinowego „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” w najwyższej jakości odtwarzania, dostępne będą również cztery wyselekcjonowane tytuły z portfolio studia Warner Bros. 

Już od 17 sierpnia 2016 roku Galapagos Films rozpocznie dystrybucję filmów w nowym standardzie 4K na Ultra HD Blu-ray. Oferta składać się będzie z 5 wybranych tytułów skierowanych zarówno do amatorów efektów specjalnych, jak i filmów przygodowych czy kina familijnego. Będą to: premierowy przebój kinowy o najpopularniejszych superbohaterach naszych czasów w wersji rozszerzonej  „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości Ultimate Edition”, „Człowiek ze stali”, „LEGO® Przygoda”, „W samym sercu morza” oraz „Creed: Narodziny legendy”.

PLAKAT_4KUHD_A4_GALAPAGOS

4K to obecnie najwyższa rozdzielczość obrazu, czterokrotnie wyższa niż w przypadku FullHD. Dzięki temu obraz jest dużo bardziej szczegółowy, a zagęszczenie pikseli na ekranie 4x większe. Film na DVD to 576p, czyli 576 linii w poziomie, film na Blu-Ray, to 1080p, a treści 4K, aż 2160p. Różnica w jakości między filmem na DVD, a filmem w Ultra HD jest więc diametralna.

4K to obecnie najwyższa rozdzielczość obrazu (3840×2160), czterokrotnie wyższa niż w przypadku Full HD (1920×1080) oraz 27 razy wyższa niż w przypadku DVD (720×576). Dzięki temu obraz jest dużo bardziej szczegółowy. Jednocześnie filmy na dyskach Ultra HD Blu-ray prezentowane są w technologii HDR (Highh Dynamic Range) czyli z szeroką rozpiętością tonalną, znaną już dobrze pasjonatom fotografii. Połączenie 4K z technologią HDR daje fascynujące efekty. Obraz jest niewiarygodnie realistyczny.

– Zdajemy sobie sprawę, że technologia 4K jest jeszcze na naszym rynku w bardzo początkowym stadium rozwoju – mówi Andrzej Łudziński, Prezes Galapagos Films. – Jej upowszechnienie i komercjalizacja zależeć będzie od działań i strategii wszystkich graczy na rynku, to jest zarówno producentów sprzętu RTV, jak i dostawców kontentu. Jesteśmy pionierami, którzy jako pierwsi w Polsce wprowadzają na rynek fizyczne nośniki Ultra HD Blu-ray, ale mamy za sobą doświadczenia studia Warner Bros. na rynku amerykańskim  i wierzymy, że także w Polsce istnieje duża grupa widzów, którzy chcą doświadczyć kina domowego w najlepszej, możliwej jakości.”

Warner Bros. Home Entertainment w 2016 roku wprowadził do swojej oferty produkcje premierowe oraz katalogowe w rozdzielczości 4K Ultra HD w jakości HDR (szeroka rozpiętość tonalna), zapewniające klientom ostrzejsze, jaśniejsze i bardziej kolorowe doznania filmowe niż kiedykolwiek wcześniej.

Pierwszymi z dostępnych w tej jakości produkcji były: „Mad Max: Na drodze gniewu”, „San Andreas”, „LEGO® Przygoda” oraz „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”, „Człowiek ze stali” oraz „Pacific Rim”. Pod koniec 2016 roku na płytach Ultra HD Blu-ray będzie dostępnych już ponad 35 filmów z katalogu studia Warner Bros. Wybrane tytuły będą dodatkowo oferować ścieżkę dźwiękową w technologii Dolby Atmos® zapewniającą najpełniejszy odbiór filmu.

– Jesteśmy podekscytowani robiąc technologiczny krok na przód, który zapewni naszym widzom najlepsze możliwe doświadczenie jakie może zaoferować kino domowe, z kryształowo czystym obrazem i głębokim dźwiękiem” – mówi Ron Sanders, prezes Warner Bros. Worldwide Home Entertainment Distribution. Ultra HD z HDR to kolejne, a zarazem najbardziej ekscytujące osiągnięcie w technologii kina domowego. Wraz ze  spodziewanym w ciągu najbliższych lat wzrostem sprzedaży telewizorów Ultra HD, nasze filmy na nośnikach Ultra HD Blu-ray pozwolą widzom w pełni poznać i docenić możliwości nowej generacji urządzeń kina domowego. Studio Warner Bros. zobowiązuje się do wydania bardzo wielu tytułów na płytach Ultra HD Blu-ray, zarówno nowości kinowych jak i najciekawszych produkcji z naszego obszernego katalogu”.

Oferta filmów studia Warner Bros. na nośnikach Ultra HD Blu-ray z polską wersją językową (lektor, napisy) będzie się systematycznie powiększać. Do końca 2016 roku Galapagos Films planuje zaoferować klientom co najmniej 10 tytułów w tym standardzie.

Źródło: informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 odpowiedzi na „Hity kinowe Warner Bros. w najwyższej jakości 4K Ultra HD Blu-ray już od 17 sierpnia!

 • Anon pisze:

  A da rade to otworzyć na zwykłym odtwarzaczu blu-ray czy jakiś nowy odtwarzacz trzeba kupić?

  • Alfred pisze:

   Wydanie Ultimate zawiera zwykłą płytę BR (prócz tej 4K) więc będziesz mógł ale po co przepłacać, skoro można kupić ten film na BR bez tego Ultra HD 4K.

   P.S. – masz napisane na reklamie co wymagane więc nie, zwykły nie pociągnie…

 • archieg2 pisze:

  Z tego co wiem to kwestia tv a nie odtwarzacza, ale bym to jeszcze sprawdził :/

 • Alfred pisze:

  Tak. Wymaga to telewizora, który posiada nie tylko zwykłe Full HD (czyli obraz w rozdzielczości 1080p) ale 4K Ultra HD (czyli obraz w rozdzielczości 2160p) + ta funkcja HDR (znana głównie przy obróbkach fotografii) więc tak jak pisze na czarnej naklejce pod spodem filmów. Mój tv więc tego nie pociągnie. Ale z tego co wiem, to wydanie Ultimate zawiera płytę z filmem w tej rozdzielczości standardowych płyt blu-ray. ;))

 • Inuki pisze:

  Ja dodam tylko, że ta płyta Blu-ray zawiera wersję kinową, a nie rozszerzoną. Ta jest tylko na Ultra Blu-ray.

 • Plastic pisze:

  Czy wersja ultimatez dodatkami pojawi się w wersji cyfrowej?

Premiera filmu "Joker" za
dni
2
2
8
godzin
1
6
minut
3
1
sekund
0
4
Kalendarium
Galeria
dztryclvsaaaufs bishoujo-catwoman_05 bishoujo-catwoman_04 bishoujo-catwoman_03 bishoujo-catwoman_02 bishoujo-catwoman_01