"Batman – Mroczny Rycerz, tom 4: Glina"Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży trafiły nowe komiksy z bohaterami DC Comics, “Batman – Mroczny Rycerz, tom 4: Glina” (176 stron, 75,00 zł), “Gotham Central, tom 2: Klauni i szaleńcy” (288 stron, 69,99 zł) i “JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości, tom 3” (256 stron, 89,99 zł).

Mroczny Rycerz. Glina
Gotham City nie ma chwili spokoju – kiedy tylko jedno niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, od razu pojawia się kolejne. Tym razem po ulicach miasta szaleje Clayface, złoczyńca potrafiący zmieniać postać. Dokonuje on serii zuchwałych rabunków, po czym zabija swoich wspólników. Początkowo nawet Batman wydaje się bezradny wobec takiego przeciwnika, lecz udaje mu się złapać zmiennokształtnego bandytę. Jednak to dopiero początek rozgrywki z Clayface’em, który nie zamierza pozostać uwięziony w Arkham. Przy okazji poznajemy ciekawą historię dzieciństwa i młodości superłotra, dzięki czemu możemy zrozumieć motywy jego postępowania. Aby ostatecznie pokonać złoczyńcę, Mroczny Rycerz będzie musiał rozszyfrować jego powiązania z najdziwniejszymi postaciami ciemnej strefy Gotham… W drugim pojedynku Batman zmierzy się z najnowszym Man-Batem – znacznie potężniejszym i straszniejszym od każdego wcześniejszego wcielenia tej istoty. Twórcą większości scenariuszy do serii Batman – Mroczny Rycerz jest Gregg Hurwitz, ceniony powieściopisarz (cykl thrillerów Tim Rackley) i scenarzysta komiksowy (Wolverine, Punisher). W tym tomie rysunkami zajęli się tak znani graficy jak Alex Maleev (Daredevil, New Avengers, Hellboy & the BPRD) i Ethan Van Sciver (Green Lantern: Rebirth).

Tytuł komiksu: Mroczny Rycerz. Glina
Numer tomu: 4
Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: Alex Maleev, Ethan Van Sciver i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Liczba stron: 176
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 75,00 zł

"Gotham Central, tom 2: Klauni i szaleńcy"Klauni i szaleńcy
Drugi tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham City, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – Nagrodami Eisnera i Harveya. Policjanci z Gotham codziennie tropią zarówno pospolitych kryminalistów, jak i najdziwniejszych przestępców świata. Po przejściu komisarza Gordona na emeryturę bardzo niechętnie współpracują z Mrocznym Rycerzem, traktując go jak rywala. Zbliżają się święta – i właśnie wtedy Joker zaczyna terroryzować miasto. Zabija przypadkowych ludzi z karabinu snajperskiego, po czym niespodziewanie się poddaje. Policja jest zdezorientowana, ponieważ nie wie, do czego tak naprawdę dąży błazeński król zbrodni. Czy stróże prawa zdołają rozwikłać tę zagadkę? W pozostałych opowieściach zamieszczonych w tym tomie poznamy historię serii makabrycznych morderstw oraz prześledzimy niedokończoną sprawę okrytego hańbą detektywa Harveya Bullocka. Scenariusz serii piszą: Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) i Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, liczne powieści kryminalne), a rysunki są dziełem kilku grafików, w tym bardzo cenionego Michaela Larka (Sandman, Superman, Batman).

Tytuł komiksu: Klauni i szaleńcy
Numer tomu: 2
Scenariusz: Ed Brubaker, Greg Rucka
Rysunki: Michael Lark i inni
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
Format: 167 x 255
Sugerowana cena detaliczna: 69,99 zł

 "JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości, tom 3"JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości
Trzeci tom serii o największych superbohaterach uniwersum DC, którzy zebrali się, by odtworzyć drużynę obrońców naszej planety – Amerykańską Ligę Sprawiedliwości (JLA). Do stałych członków Ligi (takich jak Superman czy Batman) dołączają nie tylko młodzi ziemscy bohaterowie, ale także wysłannicy kosmicznych Nowych Bogów – Orion i Big Barda. Co więcej, okazuje się, że nadal pełni sił są herosi z czasów II wojny światowej: dawny Flash czy Wildcat. Razem stanowią potężną drużynę, lecz nie wszystkim na Ziemi się to podoba. Amerykański generał Eiling postanawia stworzyć własnych superbohaterów, aby zniszczyli Ligę. Jednocześnie w różnych punktach planety pojawiają się niezidentyfikowane stwory z kosmosu, które zsyłają na miliony ludzi głęboki sen. Jakie zamiary mają przybysze z otchłani galaktyki? To jeszcze nie wszystkie zagrożenia, którym będą musieli stawić czoło członkowie JLA… Historie o przebudowanej Lidze zostały napisane przez sławnego szkockiego scenarzystę Granta Morrisona (The Invisibles, WE3, All Star Superman, New X-Men), a narysowane przez Howarda Portera (Fantastyczna Czwórka, Flash) i innych grafików.

Tytuł komiksu: JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości
Numer tomu: 3
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Howard Porter, John Dell
Przekład: Krzysztof Uliszewski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 89,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
1
godzin
0
4
minut
5
5
sekund
0
2

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
0
godzin
0
4
minut
5
5
sekund
0
2
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
ev5ie2cvoai8s1t evz7befwgai-jt9 evxdolzxmaedpaf evxdolhxmamb1i2 evu1upduuaqevx_ evpjlekxeacgisq-scaled
Komiksowe Top 5