"Suicide Squad"Już wkrótce “Suicide Squad” dostępny będzie oficjalnie w wersji cyfrowej i DVD/Blu-ray, z tego powodu film Davida Ayera po 98 dniach pożegnał się z amerykańskimi kinami. Mimo nieprzychylnych opinii krytyków, pod względem finansowym szefowie Warner Bros. są zadowoleni z postawy “Suicide Squad”. Produkcja łącznie z kin w USA i Kanadzie przyniosła wpływy w wysokości $325,100,054 (8. tegoroczny rezultat). Tym samym ostateczne wpływy okazały się mniejsze tylko o $5 mln niż osiągnięte przez “Batman v Superman: Dawn of Justice” ($330,360,194), udało się to osiągnąć mimo słabszego otwarcia ($133,68 mln – najlepszy rezultat w sierpniu) niż filmu Zacka Snydera ($166 mln).

Z reszty świata “Suicide Squad” zgarnął $420,500,000, co oznacza, że globalne wpływy wynoszą obecnie $745,600,054. Należy odnotować, że ten wynik udało się uzyskać bez obecności na chińskim rynku na którym film Zacka Snydera osiągnął wpływy w wysokości $96 mln.

Według oficjalnych danych budżet “Suicide Squad” wyniósł $175 mln. Na marketing według szacunków przeznaczono ponad $100 mln. Można jednak spotkać się z informacjami, że łącznie na produkcję filmu Davida Ayera wydano $325 mln.

Szacunkowy zysk z kin w USA (55% z wpływów B.O.) – $178,8 mln
Szacunkowy zysk z kin na świecie (40% z wpływów B.O.) – $168,2 mln

Bez względu na to, które dane weźmiemy pod uwagę, już podczas dystrybucji kinowej “Suicide Squad” zaczął przynosić zyski. Kolejne niemałe sumy film zacznie przynosić już niedługo ze sprzedaży wydań Blu-ray na których znajdzie się wersja rozszerzona.

Pod względem finansowym filmowi Davida Ayera udało się przewyższyć oczekiwania i nic dziwnego, że szef Time Warner, Jeff Bewkes, ostatnio właśnie bardzo dobry rezultat “Suicide Squad” podawał jako jeden z powodów, które przyczyniły się do uzyskania lepszych wyników finansowych firmy niż wcześniej zakładano.

Chociaż filmy z DC Cinematic Universe jak do tej pory nie zachwycają krytyków oraz też nie do końca spełniają oczekiwania widzów, to pod względem finansowym wypadają dobrze, a nawet bardzo dobrze jak “Suicide Squad”.

Źródła: @Box Office, THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

9 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

No nie wierzę!!!! Właśnie pisałem newsa z podsumowaniem box office’u “Suicide Sqaud”. Q mnie ubiegł. 😛

Trudno, nie będę już publikował drugi raz tego samego. Dodam tylko, że WB zaktualizowało również końcowy wynik BvS poza USA, jest on o prawie 600 tyś. wyższy niż podawano jeszcze w lipcu i wynosi $542,9 mln.

Dobrze, ze cie ubiegl. Zawsze piszesz bardzo stronnicze newsy.

Aha. Ciekawe, że nikt tak nie napisał o moim podsumowaniu box office’owym BvS, ani pod żadnym moim newsem o wynikach SS.

I nie ogarniam jak można pisać “stronnicze newsy” o box office. Są jakieś strony? Jedna to Warner Bros., a druga?

Niektórzy wszędzie dopatrują się ukrytej opcji 😉 może to jeden z tych co uważają, że powinieś na stronie o Batmanie wspominać i porównywać wszystko do Marvela, a jak nie wspomniałeś to jesteś stronniczy. Juby dobrą robotę robisz i nie przejmuj się malkontentami.

A to żeby tekst był stronniczy potrzeba jakichś dwóch stron? Po prostu z twoich newsów prawie zawsze wynika jaki film lubisz, a jaki chcesz zgnoić. Nie wiem w ogóle, kto wziął cię do redakcji, pasujesz tu jak pięść do oka.

Po moich newsach o Suicide Squad było widać, że film mi się nie podobał? Nie wiem gdzie.

A komentarze krytykujące moje newsy skończył się jakoś w maju. Mamy listopad.

Poza tym, już na marginesie, skoro cały czas pojawiają się komentarze, które krytykują cię jako redaktora (obserwuję to od jakiegoś pół roku), to może czas najwyższy zastanowić się, czy ludzie nie mają chociaż trochę racji? Halo, wykorzystujemy feedback. Obrona nie zawsze jest najlepszą reakcją na krytykę – chyba, że nie chcemy zauważyć własnych wad i się zmienić.

Wydaje mi się, że Mat po prostu zażartował.

już za:
dni
3
6
1
godzin
0
5
minut
4
9
sekund
2
8

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
0
godzin
0
5
minut
4
9
sekund
2
8
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
evz7befwgai-jt9 evxdolzxmaedpaf evxdolhxmamb1i2 evu1upduuaqevx_ evpjlekxeacgisq-scaled 156246136
Komiksowe Top 5