Forum
Już wkrótce
 • "Lego Przygoda 2" (DVD/BD/4K) - 27 maja 2019,
 • "Liga Sprawiedliwości" w HBO2 - 31 maja 2019, 17:25
 • Batman - Mroczny książę z bajki - 05 Cze 2019,
 • "Batman" na 4K UHD - 19 Cze 2019,

BatmanBen Affleck cały czas pracuje nad scenariuszem “The Batman” i wielokrotnie powtarzał, że nie rozpocznie zdjęć do filmu do póki nie będzie w pełni z niego zadowolony. Ostatnio w sieci pojawiły się doniesienia jakoby był poważny problem ze scenariuszem “The Batman”. W artykule The Ringer pt. “Movies Aren’t Dead, but They’ll Never Be the Same” na temat przemysłu filmowego znalazła się wypowiedź Breta Eastona Ellisa, autora “American Psycho”.

“Byłem na obiedzie z dwiema osobami na stanowiskach kierowniczych, którzy znają inne osoby pracujące na szczeblu wykonawczym, które pracują przy nadchodzącym filmie o Batmanie. Powiedzieli mi, że są poważne problemy ze scenariuszem. Kierownicy, z którymi byłem na obiedzie, narzekali na osoby, które pracują przy Batmanie. Powiedzieli, że zgłosili się do studia i powiedzieli, ‘Spójrzcie, scenariusz ma… Oto 30 rzeczy stanowiących problem, które możemy naprawić.’ Odpowiedziano im: ‘Nie obchodzi nas to. Naprawdę nas to nie obchodzi. Pieniądze jakie globalnie zarobimy, 70% widzów nie obejrzy tego po angielsku. Te wady scenariusza, które wskazujecie, naprawdę nie mają znaczenia.’ Oczywiście sądze, że światowe koncerny odgrywają dużą rolę w doborze i sposobie w jaki powstają filmy.”

Z trzeciej ręki dostajemy więc plotki jakoby były poważne problemy ze scenariuszem, nad którym jak wiadomo z ostatnich wywiadów z Benem Affleckiem, przy okazji promocji “Księgowego”, ten cały czas pracuje. Nie wiadomo też, kiedy Bret Easton Ellis usłyszał te doniesienia.

Niepokój może wzbudzać fakt, że dla studia filmowego najważniejsze w końcowym rozrachunku są wpływy filmu. Jednak i w tej kwestii sytuacja nie jest tak klarowna.

Serwis Batman on Film poprosił o komentarz do całej sprawy swojego długoletniego znajomego z przemysłu filmowego i uzyskał taką odpowiedź:

“To czysty wymysł fana, albo bzdurne hollywoodzkie plotki. Nigdy, podczas wszystkich swoich lat w tej branży nie spotkałem szefa produkcji, który nie przejmowałby się scenariuszem. To niedorzeczne.”

Cała sprawa spotkała się z dużym zainteresowaniem w sieci i dlatego też Bret Easton Ellis odniósł się do niej na Facebooku. Wyjaśnił, że zasłyszane plotki o “The Batman” przytoczył jako przykład dotyczący branży filmowej. Nie czytał scenariusza, ani też osoby, z którymi rozmawiał nie pracują przy filmie Bena Afflecka. Dodał również, że w żaden sposób nie chciał ubliżyć temu projektowi. Nie spodziewał się również, że jego komentarz zostanie wykorzystany w artykule, dlatego na przyszłość będzie ostrożniejszy przy udzielaniu wywiadów.

Przy okazji warto przypomnieć, że w maju tego roku Bret Easton Ellis podzielił się swoją listą najlepszych, jak do ówczesnego czasu, tegorocznych filmów, na której znalazł się “Batman v Superman: Dawn of Justice”.

Źródła: The Ringer, Batman on Film, Bret Easton Ellis – Facebook

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 odpowiedzi na „Czy jest problem ze scenariuszem “The Batman”?

 • HakerTM pisze:

  Film powinien być o Jasonie, jak zginął i jego powrót jako Red Hood. To by sprawiło że w filmie pojawi się ważna postać którą do tej pory omijano w filach, jak i Nightwing oraz Black Mask. Joker miałby też swoje pięć minut. Film byłby bardziej naładowany emocjami bo śmierć Jasona to jeden z najlepszych motywów w w historii batmana a taki zdolny filmowiec jak Affleck by sobię z tym poradził.

 • mietek sfrustrowany pisze:

  My sobie możemy gadać,gdybać,zastanawiać się, wypisywac swoje żale, prośby, sugestie;a oni i tak zrobią co będą chcieli.
  mam wrażenie że tak w komiksach jak i filmach, nikt nie slucha najważniejszych ludzi czyli FANÓW.
  Jak dla mnie to wszystko zmierza w zlym kierunku (mowie tu o Batmanie bo jego jestem fanem)
  wiekszosc historii z new52 jak dla mnie byla naprawde slaba
  takie serie jak legends of the dark knight to byla esencja Batmana.taki jest Batman jaki tam był. Albo ziemia jeden.
  wszystkie te wspolczesne historie sa tak jakby tworzone dla wpolczesnych czytelnikow dzieciakow ktorzy nie znaja tamtych historii i tamtego Batmana.
  Ktos chyba zapomnial o czytelnikach dojrzalych ktorzy wychowali sie na teoche innym Batmanie

Premiera filmu "Joker" za
dni
1
3
0
godzin
1
8
minut
5
4
sekund
4
3
Kalendarium
Galeria
d7h-ww5ucaiuhik batman-hush-bd-2d batwoman-poster batwoman-season-1-key-art-01 batwoman-season-1-ep-01-02 BATWOMAN