Galeria
Justice League tttjc1 aquaman-green-screen-justice-league Wonder Woman Batmobil Zack Snyder i Wonder Woman

W grudniu 2014 roku, artysta Norm Breyfogle doznał udaru. Konsekwencje na stałe odbiły się na zdrowiu twórcy, w tym w lewej dłoni, dzięki której tworzył swoje prace. W związku z tym, ilustrator znany również polskiemu czytelnikowi z komisów wydawanych przez TM-Semic musiał zawiesić swoją dotychczasową działalność i postanowił skupić się w pełni na pisaniu.

Na swoim profilu w serwisie Facebook, wspominając o wydarzeniu sprzed dwóch lat dodał także, że kiedy skończy swoje obecne projekty, artysta chciałby powrócić do Mrocznego Rycerza. Breyfogle planuje za rok zgłosić się ze swoim pomysłem na historię z Batmanem bezpośrednio do DC Comics.

Ostatnimi projektami Breyfogle’a przed problemami zdrowotnymi były m.in. „Batman Beyond”, czy „Trinity of Sin: The Phantom Stranger”. W 2015 roku DC Comics wydało „Legends of the Dark Knight: Norm Breyfogle”, album zbierający pierwsze komiksy artysty, gdzie pracował nad postacią Batmana.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

8 Odpowiedzi na Norm Breyfogle planuje powrócić do postaci Batmana

 • Ruk powiedział:

  Dla mnie jeden z najlepszych ilustratorów Mrocznego. Kapitalnie przedstawiał w ruchu pelerynę. :)

 • BatArt powiedział:

  Dokładnie! :) Peleryna, ruch, dynamika… no i te emocje na twarzach postaci, oraz sama gestykulacja. Mam nadzieję, że DC wyda kolejny tom z jego starymi pracami. „Legends of the Dark Knight: Norm Breyfogle” ma na okładce napis vol. 1, więc jest szansa :)

 • mietek powiedział:

  Super informacja na świeta !!! Najlepszy Batman najlepszego rysownika.tylko czekac kiedy w polsce pojawi sie legends of the dark knight z jego pracami :-) niemoge sie doczekac

 • Szymon G powiedział:

  Nie chce być nie miły bo nie o to mi chodzi aczkolwiek może to tak zabrzmieć. Średnio chce powrotu tego twórcy jego kreska w Batman 90’s była kurde.. no nie jego. Scenariusz robił Alan grant więc wszystko powinno być na miejscu ale rysunki nie miały kompletnie wyrazu a to był 2011 rok. Czyli nastąpił rozwój stylu w taką stronę wole jego starsze ostrzejsze rysunki niż ten Cartoon. Nie wiem może to kolory ale to ostatnie co widziałem od niego a do Narodzin Demona to nawet niestety nie podchodzi.

 • Rafał powiedział:

  Świetnie było by znów zobaczyć rysunki Norma, właśnie dynamika, ruch, mimika i niedopowiedzenia przedstawiał oryginalny mistrzowski sposób, i pewnie jest też sentyment w końcu się czytało Tm-semic w latach 90…
  Czekam na Legends of the dark knight z pracami Norma i tu pytanie czy orientujecie się czy dużo jest komiksów z jego pracami których nie wydał Tm-Semic ? czy to raczej będą duble ?

  • kelen powiedział:

   Wg Amazona, zbiór ten posiada: DETECTIVE COMICS #579, #582-594, #601-607 oraz historie z BATMAN ANNUAL #11-12.

   Szybkie sprawdzenie wykazuje, że jedynymi powtórkami będą Detective Comics 585, 586, 591, 594.

  • BatArt powiedział:

   Tak jak napisał Kelen, LTDK Norm Breyfogle (mowa o tomie 1 – jedynym jak dotąd wydanym) zawiera tylko 4 zeszyty wydane przez TM-Semic: historie „Szczurołap”, „Aborygen” i „Ekstaza”. Reszta to dla polskiego odbiorcy „świeżynki” :) Dla osób wspominających z nostalgią czasy semicowskie pozycja obowiązkowa. Polecam! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

JUŻ W KINACH!


dni
6
6
godzin
0
9
minut
2
1
sekund
0
6
Kalendarium
Sonda

Wrażenia po zwiastunie "Justice League"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepszy plakat z "Batmana"

Forum
Już wkrótce
 • "Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory" w HBO2 - 01 Kwi 2017, 06:00
 • Harley Quinn: Szaleństwa i żarty (WKKDC) - 05 Kwi 2017,
 • Wieczni Batman i Robin, tom 1 - 05 Kwi 2017,
 • "Mroczny Rycerz" w TVN - 14 Kwi 2017, 22:35
Komiksowe Top 5