Forum
Już wkrótce
  • "Batman Forever" w Paramount Channel - 27 Paź 2018, 14:50
  • "Batman & Robin" w Paramount Channel - 28 Paź 2018, 14:45
  • "Batman Begins" w TVN - 28 Paź 2018, 22:30
  • Batman – Rozbite miasto i inne opowieści - 31 Paź 2018,

Serwis Vulture opublikował artykuł, w którym Diane Nelson oraz Geoff Johns opowiadają o tym, co czeka filmowe uniwersum DC oraz odpowiadają na ostatnie plotki dotyczące różnych możliwych produkcji.

Jak się okazuje, idea tworzenia wspólnego uniwersum wszystkimi filmami nie będzie priorytetem studia Warner Bros. Wszystkie produkcje po “Justice League” mają przede wszystkim skupiać się na konkretnej historii i postaci, tak jak w wypadku “Wonder Woman”. Oczywiście nie oznacza to, że zbudowane już uniwersum odejdzie w zapomnienie. Każda z produkcji będzie miała na uwadze dotychczasowe wydarzenia, aby nie tworzyć sprzeczności, jednak film z Aquamanem, czy sequel “Wonder Woman” nie będzie spełniać roli zapowiedzi kolejnych filmów, czy globalnych opowieści. Jak określiła to Diane Nelson, “przyszłe filmy z DC będą tworzyć uczucie wielkiego uniwersum, na co będzie się składać wpływ poszczególnego reżysera danej produkcji”.

Geoff Johns potwierdził, że przygotowywana jest osobna linia filmów niezwiązana z produkcjami wspólnego uniwersum. Jej nazwę poznamy wkrótce, a pierwszym owocem będzie obraz skupiający się na Jokerze.

Wspominana jest również przeszłość produkcji filmowych z DC, kiedy Johns nie miał na nie wpływu, tak jak jest to obecnie. Przykładem jest “Man of Steel”, do którego scenarzysta DC miał wiele uwag pod kątem nastroju, czy humoru. Ówczesny zarząd jednak nie chciał brać jego opinii pod uwagę – teraz się to zmieniło i Warner Bros. w pełni ufa Geoffowi Johnsowi oraz Jonowi Bergowi. Również ta dwójka jest odpowiedzialna za wdrożenie Jossa Whedona do dokończenia “Justice League”.

Johns odniósł się również do plotek na temat filmów, których pojawiło się wiele w ostatnim czasie.

“Część doniesień jest prawdziwa, część nie. Kiedy prowadzimy rozmowy i zawieramy umowy, np. przy tworzeniu scenariuszy, niektóre rzeczy wyciekają – nieraz w zdeformowanej postaci, co jest frustrujące. Szczególnie, że dzieje się to wtedy, kiedy chcemy ogłosić naszą strategię oraz plany. Prowadzimy wewnętrzne rozmowy na temat tego, jak uporządkować tego typu kwestie”.

Źródło: Batman-News

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jedna odpowiedź na „OFICJALNIE: Przyszłość i kierunek filmów DC Comics

"Młodzi Tytani: Akcja! Film"
w kinach od
10.08.2018


Premiera filmu "Joker" za
dni
3
4
4
godzin
2
0
minut
3
3
sekund
0
7
Sonda

Najlepszy nowy wróg Batmana z XXI wieku

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bane_gotham dp6s_ter dp6s_re Titans -- Ep. 103 Titans -- Ep. 103 Titans -- Ep. 103