Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Serwis Vulture opublikował artykuł, w którym Diane Nelson oraz Geoff Johns opowiadają o tym, co czeka filmowe uniwersum DC oraz odpowiadają na ostatnie plotki dotyczące różnych możliwych produkcji.

Jak się okazuje, idea tworzenia wspólnego uniwersum wszystkimi filmami nie będzie priorytetem studia Warner Bros. Wszystkie produkcje po “Justice League” mają przede wszystkim skupiać się na konkretnej historii i postaci, tak jak w wypadku “Wonder Woman”. Oczywiście nie oznacza to, że zbudowane już uniwersum odejdzie w zapomnienie. Każda z produkcji będzie miała na uwadze dotychczasowe wydarzenia, aby nie tworzyć sprzeczności, jednak film z Aquamanem, czy sequel “Wonder Woman” nie będzie spełniać roli zapowiedzi kolejnych filmów, czy globalnych opowieści. Jak określiła to Diane Nelson, “przyszłe filmy z DC będą tworzyć uczucie wielkiego uniwersum, na co będzie się składać wpływ poszczególnego reżysera danej produkcji”.

Geoff Johns potwierdził, że przygotowywana jest osobna linia filmów niezwiązana z produkcjami wspólnego uniwersum. Jej nazwę poznamy wkrótce, a pierwszym owocem będzie obraz skupiający się na Jokerze.

Wspominana jest również przeszłość produkcji filmowych z DC, kiedy Johns nie miał na nie wpływu, tak jak jest to obecnie. Przykładem jest “Man of Steel”, do którego scenarzysta DC miał wiele uwag pod kątem nastroju, czy humoru. Ówczesny zarząd jednak nie chciał brać jego opinii pod uwagę – teraz się to zmieniło i Warner Bros. w pełni ufa Geoffowi Johnsowi oraz Jonowi Bergowi. Również ta dwójka jest odpowiedzialna za wdrożenie Jossa Whedona do dokończenia “Justice League”.

Johns odniósł się również do plotek na temat filmów, których pojawiło się wiele w ostatnim czasie.

“Część doniesień jest prawdziwa, część nie. Kiedy prowadzimy rozmowy i zawieramy umowy, np. przy tworzeniu scenariuszy, niektóre rzeczy wyciekają – nieraz w zdeformowanej postaci, co jest frustrujące. Szczególnie, że dzieje się to wtedy, kiedy chcemy ogłosić naszą strategię oraz plany. Prowadzimy wewnętrzne rozmowy na temat tego, jak uporządkować tego typu kwestie”.

Źródło: Batman-News

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

No to super chcą zmienić przyszłość filmów dc comics
Przykładem jest man of steel , wonder woman, justice league 😀 :mrgreen:

już za:
dni
3
7
7
godzin
1
0
minut
3
2
sekund
1
9
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ehuzjvbx0airuls ehuzgc0x0aavtp1 young-justice-phantoms 118820899 118740251 eg7sv5gwsam3oiv
Komiksowe Top 5