Forum
Już wkrótce
 • Metal – Mroczni Rycerze, tom 2 - 23 maja 2019,
 • "Liga Sprawiedliwości" w HBO2 - 23 maja 2019, 09:25
 • "Lego Przygoda 2" (DVD/BD/4K) - 27 maja 2019,
 • "Liga Sprawiedliwości" w HBO2 - 31 maja 2019, 17:25

Od piątku “Justice League” można oglądać na ekranach kin. Ze strony krytyków film Zacka Snydera otrzymuje przeciętne opinie, ale średnia ich jest lepsza niż w przypadku filmów “Batman v Superman: Dawn of Justice” i “Suicide Squad”. Widzom jednak najnowsza produkcja z bohaterami DC bardziej przypadła do gustu, obecnie na Rotten Tomatoes aż 85% ocenia pozytywnie (4.3), potwierdza to też ocena CinemaScore (B+).

Obecnie przy licznych zwiastunach i udostępnianych materiałach video łatwo wyłapać sceny, ujęcia czy dialogi, których postanowiono nie wykorzystać. Tak też jest w przypadku “Justice League”. Jednak nie można stwierdzić czy zmiany te przyczyniły się do powstania lepszego filmu, wystarczy tu przypomnieć, że zeszłoroczna produkcja “Rogue One: A Star Wars Story” miała wprowadzone pewne istotne zmiany.

W przypadku “Justice League” do sieci wyciekło 8 krótkich fragmentów niewykorzystanych scen z jeszcze nie ukończonymi efektami specjalnymi. Jednak ze względu, że nie zostały one oficjalnie udostępnione, to dość szybko są kasowane. Znalazła się wśród nich m.in. scena z Iris West, czy kilka scen z Cyborgiem i jego umiejętnościami w tym nauką latania.

Po sieci krąży też lista opisującą pewne usunięte sceny jednak informacje na niej zamieszczone nie zostały zweryfikowane i są poważne wątpliwości co do jej autentyczności (świadczy o tym m.in. błędny opis sceny z rozbijaną szybą przez Barry’ego). Jednakże z częścią zweryfikowanych informacji na temat scen niewykorzystanych, skróconych, czy ujęć których zabrakło w wersji kinowej, możecie zapoznać się pod tym adresem:

“Justice League” – sceny usunięte (możliwe SPOILERY)

W przypadku “Justice League” wyraźnie widać, że z części nakręconego materiału nie skorzystano, dlatego też już zaczęto zbierać podpisy nad petycją by Warner Bros. wydało wersję reżyserską “Justice League” Zacka Snydera. Oczywiście nie można stwierdzić, czy ewentualna wersja rozszerzona okazałaby się filmem, który byłby lepiej oceniany.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

7 odpowiedzi na „Których z nakręconych scen nie wykorzystano w “Justice League”?

 • MorriS pisze:

  Przyznam szczerze ze bardzo MI przykro na chwile obecna ze nie widzialem tych scen w filmie Ale wierze i mam nadzieje HOPE ze pojawia sie one w wersji EXTENDED EDITION ( Director’Cut ) jak bylo w przypadku BvS na DvD Blu Rey czy 4K bo film stal sie przez to bogatszy , pelniejszy i bardziej zrozumialy a i Warner Brothers i DC COMICS wiecej mamonki sobie przez nie zarobilo 😀

 • Zdzichu pisze:

  Czytałem, że Superman nie polecał na statek po strój tylko do batcave, gdzie Alfred miał nadzieje, że superman nie jest spóźniony. I sporo więcej scen supermana na farmie gdy rozmyślał o pomocy lidze w walce. https://superherotalksite.wordpress.com/2017/11/19/read-zack-snyders-version-and-all-deleted-scenes-of-justice-league/
  Dodatkowo ciekawy wątek jest z powodem przywrócenia supermena przez ligę, a nie przez Darksida, by sen się nie spełnił. Oraz bardzo ważny powód dlaczego ożywienie się powiodło, a nie stworzyło potwora jak z Zoda.

  • Q pisze:

   Ta lista link do której podałeś nie jest zweryfikowana i są poważne wątpliwości co do jej autentyczności, co już wynika chociażby z błędnego opisu sceny w której Barry przebije się przez szklaną szybę

 • Dean pisze:

  To jeszcze nic. Zostala tez usunieta scena ktora miala pokazac sie po napisach koncowych gdzie dwoch czlonkow zielonej latarni odwiedza Bruce’a w jego domku nad jeziorem.

 • MatiZ815 pisze:

  Petycja podpisana. Nie wiem czy to coś da, ale nie zaszkodzi spróbować.

 • Plastic pisze:

  Ciekawe czy (albo właściwie dlaczego) została usunięta też scena jak WW bzyka się z Batmanem w jego jaskini i czy zobaczymy ją w wersji ULTIMATE.

 • Czemu oni robią to ten filmu. Ten film miał być jak zwiastunach szkoda tego filmu.
  Teraz co ? Jeszcze bardziej filmem zaraz wymyślą justice league extended ultimated edition lub prequel
  I scene supermana

Premiera filmu "Joker" za
dni
1
3
3
godzin
2
3
minut
2
1
sekund
1
4
Kalendarium
Sonda

Najlepszy fanfilm z Batmanem

 • Batman: Dead End (44%, Głosów: 15)
 • City of Scars (38%, Głosów: 13)
 • Seeds of Arkham (9%, Głosów: 3)
 • Inny (9%, Głosów: 3)
 • Ashes to Ashes (0%, Głosów: 0)
 • Batman Deliverance (0%, Głosów: 0)

Głosujących: 34

Galeria
batman-hush-bd-2d batwoman-poster batwoman-season-1-key-art-01 batwoman-season-1-ep-01-02 BATWOMAN batman-hush-pub-03