Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Czy, gdy Black Bat został superbohaterem, jego imię musiało zostać zmienione, aby uniknąć konfliktu z Batmanem?
Tak

Postać superbohaterskiego Black Bata zadebiutowała w tym samym czasie co Batman. Pomiędzy bohaterami były podobieństwa, które stały się powodem pozwu pomiędzy National Comics i Thrilling Publications. Ostatecznie Whitney Ellsworth, który był redaktorem naczelnym National Comics, ale który wcześniej pracował w Thrilling Publications, doprowadził do ugody.

Nie wiadomo jakie były dokładnie warunki ugody, ale zapewne jeden z punktów zawierał coś w takim stylu, “nie zrobimy Black Bata jako komiksu, jeśli wy nie zrobicie pulpowego magazynu z Batmanem”.

Chodzi o to, że do roku 1940 działalność w branży komiksowej rozkwitła tak bardzo, że Ned Pines, wydawca Thrilling Publications, również zdecydował się wziąć udział w biznesie komiksowym, z komiksową firmą najczęściej nazywaną Standard Comics (czasami Nedor). Zaadoptowali garść pulpowych postaci Pinesa.

Jednak ze względu na umowę z DC nie mogli zrobić Black Bata, więc zamiast tego zmienili jego imię na The Mask. Występował w “Exciting Comics” przez kilka lat. Mask zostawiał karty, aby upewnić się, że ludzie wiedzą, że to ON był facetem, który załatwił złego gościa. Jest to w zasadzie to samo, co pulpowy bohater, Spider (znowu wszyscy po prostu czerpali wtedy od każdego).

Norman A. Daniels, twórca Black Bata, zirytował się, że Pines zmienił imię postaci w komiksie, gdyż stworzył Black Bata przed debiutem Batmana.

The Mask nigdy nie znalazł się na okładkach “Exciting Comics” w pierwszych kilku numerach, a następnie w numerze 9. zadebiutował najpopularniejszy bohater Standard, Black Terror, a The Mask została NAPRAWDĘ odsunięty na boczny tor.

Co ciekawe nazwa The Mask nie była pierwszym wariantem na zmianę imienia Black Mask. Najpierw planowali zmienić nazwę na The Owl.

W latach 1939/1940 firmy zajmujące się komiksami zaczęły wymyślać nazwy, a następnie je zastrzegać. Dell Comics miał już znak towarowy o imieniu The Owl, który technicznie zadebiutował PO The Mask w “Crackajack Funnies #25” (autor R. S. Callendar i Bill Baltz), ale postać została zarejestrowana jako pierwsza.

Więc Standard Comics zmieniły nazwę The Owl na Mask. Z maską Sowy (i kartą sowy) zrobiono już dwa komiksy, aż w końcu dokonali zmiany w komiksie “Exciting Comics #3”.

Sensowne było, że chcieli nazwać go The Owl, ponieważ lata później, kiedy DC szukało złoczyńcy będącego przeciwieństwem Batmana, zdecydowali się na na Owlmana!

Źródło: CBR (1, 2)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
0
godzin
1
8
minut
3
1
sekund
5
5
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5