Chociaż wkrótce Tom King pożegna się z serią “Batman”, to nie będzie to koniec jego historii z Mrocznym Rycerzem. DC ogłosiło, że King wraz z rysownikiem Clayem Mannem przygotuje 12 częściową miniserię “Batman/Catwoman”, która wystartuje w 2020 roku. Stanowić będzie kontynuację historii Kinga rozgrywającej się na łamach serii “Batman”, która wraz zakończeniem historii “City of Bane” ponownie zostanie miesięcznikiem.

„’Batman/Catwoman’ to szansa na zrobienie tego, co Morrison i Quietly zrobili w ‘Batmanie and Robin’: wydanie ambitnej, przystępnej, pięknej, ekscytującej nowej serii, która stanowi zwieńczenie lat historii i określa, czym jest Batman i może czym będzie będzie”, powiedział Tom King. „Będzie to komiks o tym, o czym zawsze są najlepsze komiksy z Batmanem, jak nasz największy bohater zamienia strach w odwagę, ból w nadzieję, traumę w miłość. To historia, którą zawsze chciałem opowiedzieć, i opowiadam ją z człowiekiem, którego uważam za największego artystę komiksu, moim przyjacielem Clayem Mannem.”

„Ciężko jest opuścić Batmana” – dodał King. „To dar i radość z bycia przy tym komiksie. Ale zostawiam to, aby pracować nad największymi, najbardziej ambitnymi projektami w mojej karierze, komiksami, które robię z najlepszymi współpracownikami w branży. A to także dar i radość”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
0
0
godzin
1
9
minut
1
2
sekund
2
5
Kalendarium
Galeria
bw2x03_11 bw2x03_10 bw2x03_09 bw2x03_08 bw2x03_07 bw2x03_06
Komiksowe Top 5