Forum
Już wkrótce
  • Harley Quinn 2x01 - 03 Kwi 2020,
  • Batman – Koszmary, tom 10 - 15 Kwi 2020,
  • "Legion samobójców" w TVN - 17 Kwi 2020, 20:00
  • "Legion samobójców" w TVN - 19 Kwi 2020, 15:30

Czy Fleischer Studios po swojej legendarnej serii animowanej z Supermanem prawie stworzyło serię z Batmanem?
Najwyraźniej tak

W 1941 roku studio animacji znane jako Fleischer Studios (należące do braci Maxa i Dave’a Fleischerów) aby utrzymać firmę na powierzchni, zawarło umowę z National Comics na wydanie serii animowanych filmów krótkometrażowych z udziałem Supermana.

Od samego początku filmy odniosły wielki sukces. Jednak Fleischerowi wydawali pieniądze dookoła, i nawet udana seria filmów z Supermanem nie wystarczyła, by utrzymać działalność na rynku, więc w 1942 roku bracia sprzedali firmę Paramount Studios, która kontynuowała krótkometrażówki z Supermanem.

Zanim zaprzestali działalności, Fleischerowie byli na wczesnych etapach podpisywania umowy z National Comics, aby następcą ich serii z Supermanem był Batman!

W swoich wspomnieniach, “The Boy Who Loved Batman”, Michael Uslan napisał o dokumentach, które znalazł w biurach National Comics (do tego czasu, już DC ) kiedy pracował w firmie w latach siedemdziesiątych.

Jednym z tych dokumentów (których reprodukcję Uslan zamieścił w książce) jest list od Fleischerów do National dotyczący proponowanych budżetów serii z Batmanem.

Fascynujące (i jednocześnie mylące) jest to, jak Fleischer nawiązuje do proponowanej serii filmów krótkometrażowych z Batmanem jako “aktorskie” czarno-białe filmy, a nie kreskówki. Fleischer Studios tworzyło tylko filmy animowane (choć pracowali nad niektórymi materiałami z aktorami przy swoich animowanych pracach), więc możliwe jest, że Fleischer używa jakiegoś terminu sztuki. Lub, oczywiście, sugeruje, że krótkometrażówki powinny być nakręcone z udziałem aktorów, a nie animowane.

Bez względu na to, jakie były plany, zostały one oczywiście porzucone, gdy Fleischerowie sprzedali firmę.

Co ciekawe, wiele dziesięcioleci później, Uslan napisał historię w “Batman: Black and White #2” z rysownikiem Dave’em Bullockiem pokazującym, jak wyglądałby film z Batmanem w tym okresie.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Premiera filmu "The Batman" za
dni
4
5
1
godzin
1
1
minut
2
4
sekund
1
7
Kalendarium
Sonda

Co sądzisz o Batmobilu z "The Batman"?

  • Podoba mi się (57%, Głosów: 55)
  • Za mało Batmanowy (28%, Głosów: 27)
  • To nie Bamtobil (15%, Głosów: 15)

Głosujących: 97

Galeria
93101ea4 6d42b0e8 hqs213 hqs212 hqs211 hqs210
Komiksowe Top 5