Z okazji 80-lecia Batmana, Warren Ellis i Bryan Hitch, jeden z najbardziej legendarnych duetów twórczych w historii współczesnych komiksów, łączy siły tej jesieni w “The Batman’s Grave“, 12-częściowej maxi-serie na temat życia, śmierci i pytań, których najbardziej boją się zadać. Zespół, który przyniósł nam The Authority, teraz kieruje swoje talenty w stronę Największego Detektywa na Świecie, którego obecna sprawa zmusza go do zbadania umysłu ofiary morderstwa z na wpół zjedzoną twarzą – bez wypełniania pustego grobu obok jego rodziców.

Ale najpierw Ellis i Hitch wchodzą w umysł kamerdynera. Raz w tygodniu, czy deszcz czy słońce, Alfred Pennyworth idzie na małay kawałek ziemi na cmentarzu na terenie Wayne Manor. Skrupulatnie dąży do nagrobków Tomasza i Marty, cokołów i płyt: pielenie, czyszczenie, polerowanie. Ale ile jeszcze czasu upłynie przed kolejnym pomnikiem Wayne’a?


“Moją pierwszą pracą w DC były dwa numery ‘Legends of the Dark Knight’, wspomina Ellis, „więc minęło dwadzieścia pięć lat, odkąd napisałem pełną historię z Batmanem. Zdecydowałem się ponownie odwiedzić miejsce zbrodni, w którym rozpoczęła się moja kariera w amerykańskich komiksach i jestem bardzo wdzięczny, że mój stary towarzysz Bryan Hitch robi to ze mną. Minęło już wiele lat, odkąd ostatnio razem prowadziliśmy długą kampanię.”

“The Batman’s Grave #1”, napisany przez Warrena Ellisa i z ryusnkamia Bryana Hitcha i Kevina Nowlana,trafi do sprzedaży w USA 9 października.


Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
3
godzin
1
9
minut
3
9
sekund
1
0
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5