Forum
Już wkrótce
  • Harley Quinn 1x10 - 31 Sty 2020,
  • "Powrót Batmana" w TVN - 02 Lut 2020, 13:45
  • "Batman Begins" w TVN7 - 02 Lut 2020, 20:00
  • "Batman Begins" w TVN7 - 04 Lut 2020, 22:40

Czy Nick Cardy zmienił nazwisko z powodu anty-włoskiego traktowania przez pracodawcę.
Niestety, tak

Jeden z największych rysowników komiksów wszech czasów, Nick Cardy, zmarł w 2013 roku w wieku 93 lat. Cardy był rysownikiem w pierwszych seriach “Teen Titans” i “Aquamana”. Przez wiele lat rysował okładki dla DC Comics, w tym do komiksów z Batmanem.

Cardy bardzo wcześnie wkroczył do branży komiksowej, pracując dla studia pakowania komiksów Willa Eisnera i Jerry’ego Igera, kiedy nie miała nawet 20 lat. Co ciekawe, nie był wówczas znany jako Cardy. Nie, wciąż nosił nazwisko, z którym się urodził, Nicolas Viscardi (co prawda już wtedy używał imienia Nick). Viscardi służył w armii podczas II wojny światowej, wciąż używając swojego nazwiska rodowego.

Po powrocie z wojny zaczął pracować jako grafik reklamowy, zajmując się reklamą, a także pracą w czasopismach. Problem Viscardiego polegał na tym, że miało to miejsce na przełomie lat 40. i 50. XX w., a w Stanach Zjednoczonych nadal istniało wiele uprzedzeń, zarówno związanych z faktem, że Włochy były częścią Osi podczas wojny, a także ze względu na to, że mafia stała się tak ważną częścią amerykańskiej kultury popularnej.

Viscardi zaczął mieć kłopoty ze swoim nazwiskiem, gdy chodziło o jego niezależną pracę w małych czasopismach. Zamiast ogólnego poczucia uprzedzeń, miał do czynienia z konkretnym „dowcipem” ze strony jednego czasopisma. Wyjaśnił to Jimowi Amashowi w TwoMorrows’ Back Issue #65, że jedno z czasopism, z którymi pracował, wyśmiewało się z jego włoskiego dziedzictwa i robiło mu kawały, przeliterowując jego nazwisko, jednego miesiąca z literą P a następnego z literą B, sprawiając, że Viscardi musiał poczekać do następnego miesiąca, aby wszystko naprawić, co oznacza, że ​​dochód, z którego żył, był opóźniony. Niedawno spotkał kobietę, która została jego żoną, i ostatecznie postanowił, że nazwisko nie będzie brzmiało po włosku, porzucając „Vis” i zmieniając „i” na “y”.

Co ciekawe, lata później, po tym jak Cardy zajął się komiksami, próbował zająć się reklamą i przyjaciel powiedział mu, że agencje reklamowe zwykle nie lubią artystów z komiksów, więc w rzeczywistości wrócił do swojego starego nazwiska, jego prace reklamowe (a później także plakaty filmowe) były podpisywane nazwiskiem Cardi.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

One Response to Komiksowe miejskie legendy: dlaczego Nick Cardy zmienił nazwisko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
1
0
godzin
1
4
minut
2
6
sekund
0
8
Kalendarium
Sonda

Ile Oscarów zdobędzie "Joker"?

Zobacz wyniki

Galeria
BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
JURNEE SMOLLETT-BELL as Black Canary BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
MARGOT ROBBIE as Harley Quinn BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
Margot Robbie bop_image23 bop_image2 eo7bjl4u4aavgux2
Komiksowe Top 5