Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Czy po publikacji panelu w “New Teen Titans” przedstawiającym Nightwinga i Starfire dzielących razem łóżko nastąpiło znaczne oburzenie?
Najwyraźniej nie

Romans między Dickiem Graysonem i Starfire rozpoczął się od pocałunku w “New Teen Titans #2”. Po tym, jak Starfire zakochała się w agencie HIVE w “New Teen Titans #16”, agent postanowił zdradzić HIVE i został zabity. Starfire chciała, żeby jego mordercy zginęli, a Dick próbował ją powstrzymać. Ich związek zaczynał się trochę komplikować. Ostatecznie Starfire postanawiła oszczędzić mordercę swojego chłopaka.

Następnie Starfire została porwana przez własną siostrę i zabrana w kosmos. Dick i Tytani podążyli za nią, aby ją uratować, a po drodze, podobnie jak w “New Teen Titans #25”, pozostali zastanawiali się, czy Dick czuje coś więcej do Starfire, niż jest skłonny przyznać.

W końcu ją uratowali, i ona i Dick dzielą wspólną chwilę i po pokonaniu jej siostry w “New Teen Titans Annual #1”, wszystko wydaje się zmierzać w określonym kierunku. W drodze na Ziemię w “New Teen Titans #26”, Dick wyznał jej swoje uczucia. Kilka tygodni później spotykają się dość regularnie, a kiedy Dick decyduje się porzucić rolę Robina w “New Teen Titans #39”, stwierdza, że dojrzał do tej decyzji dzięki swojemu związkowi ze Starfire.

To wszystko prowadzi do “New Teen Titans #1” z 1984 roku, kiedy Jericho jest zszokowany widokiem ojca Raven, Trigona, i budzi resztę Tytanów, w tym Dicka (który jest teraz Nightwingiem) i Starfire, którzy dzielą łóżko.

Było to wtedy sporą nowością, a różne magazyny komiksowe (Comics Journal, Amazing Heroes itp.) zrobiły wokół tego wielki szum, i od tamtej pory postrzega się to jako bardzo kontrowersyjny moment.

Jak się jednak okazało, wiele z tych kontrowersji mogło być przesadzonych, i wcale nie był to taki wielki problem jak się wydawało.

Heidi MacDonald przeprowadziła wywiad z George’em Perezem w 1985 roku do książki “Fantagraphics’ Focus on George Perez”, i Perez podzielił się reakcję fanów na tę scenę.

MacDonald: Pozwól, że zapytam Cię teraz o słynny lub niesławny panel. Czyj to był pomysł, panel z Dickiem i Kory?

Pérez: Oh, to było moje.

MacDonald: Uh-huh. I…

Pérez: Cóż, prosty powód, to, że Dick ma 19 lat. Ożeniłem się w wieku 19 lat. Wiek Kory’ego jest nieokreślony. Odpowiednik ziemskich 18, ale ich obyczaje są inne, a dla niej było to zupełnie nieistotne, jeśli chodzi o fakt, że była w tym wieku. Marv nie chciał wdawać się w kontrowersje na stronie z listami, ale o ile jesteśmy zaniepokojeni, a zwłaszcza ja, oboje są w wieku przyzwolenia. Dick nie jest głupcem, a gdyby istniała jakaś szansa, że ​​później będą tego żałować, podjęliby wszelkie niezbędne działania zapobiegawcze, ale oboje są dorośli i wbrew temu co mówi tytuł “Nastoletni Tytani” – w wieku 19 lat te dwie osoby są prawnie dorosłe.

MacDonald: Tak, chciałam powiedzieć, że Robin zabijał. Powinnam powiedzieć Dick. I jest więcej wrzawy niż wtedy, gdy kogoś zabił.

Pérez: Martwią się bardziej o to, że poszedł do łóżka z kimś, w kim jest głęboko zakochany. A fakt, że kiedy kogoś zabijał, to po to by chronić tą samą kobietę, to tak, jakby wszystko, co zrobił do tej pory, było nietypowe dla niego, bo zawsze działał dla niej. Ponieważ nadchodzi fabuła, w której wracają na Tamaran, i jestem przekonany, że sednem tego, to fakt, że nie zamierza się poddawać.

Absolutnie nie chce wracać na Tamaran. Chce zostać z Dickiem, a my, o tyle o ile martwi to czytelników, musimy dać jej pełny powód do pozostania na Ziemi. Należy pokazać, że Dick nie sprawia jej trudności, że nie jest to nieodwzajemnione. Fakt, że są kochankami, daje jej uzasadniony powód, by zostać z Dickiem. W przeciwnym razie byłoby to obrazą dla postaci Starfire, gdyby powiedziała: „Zrzeknę się tronu”, gdybyśmy nie mieli pewności, że warto zrezygnować. Ma obowiązki, ale Tamaranianie też mają emocje. I, w tym jednym panelu, który zrobiłem tak gustownie, jak tylko mogłem, nie było w tym żadnej nagości, nic nie zostało pokazane, tylko fakt, że była w tym, co ustalono jako jego sypialnia, ponieważ narysowałem sypialnię przed. To zestaw do sypialni, który mam. I nie ma co do tego wątpliwości, byli razem w łóżku i…

MacDonald: I to nie dlatego, że jej łóżko zniknęło.

Pérez: Nie dlatego, że jej łóżko zniknęło, ale dlatego, że jego łóżko było rozpoznawalne. Chciałem skorzystać ze znanego pokoju, żebyś wiedziała, że była tam z nim. W przeciwieństwie do niejasności co do tego, czyje to łóżko. To jego łóżko, nie ma co do tego wątpliwości. Jest to ustalone. I było o wiele mniej listów, niż wszystkim się wydawało. Eksplodowało to całkowicie nieproporcjonalnie.

MacDonald: Och, więc nie było wielkiego oburzenia?

Pérez: Nie, Marv dostał kilka listów. Wystarczy powiedzieć, że musiał wydrukować jeden, ponieważ nie mógł tego zignorować, ale nie w proporcji do ilości listów, które otrzymujemy. To nie była jedna piąta naszej poczty.

Wolfman postanowił wydrukować kilka listów, które otrzymał, i zapewne przez sposób prezentacji ich w na stronach z listami “New Teen Titans”, sprawił, że ludzie myśleli, że były większe kontrowersje niż w rzeczywistości.

W tamtych czasach, dla wielu fanów, kolumna z listami była jedynym sposobem, w jaki mogli się dowiedzieć, czy była jakaś kontrowersja, czy nie. Jest więc logiczne, że wszystko wydawało się o wiele większą sprawą niż w rzeczywistości.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
3
godzin
0
7
minut
4
4
sekund
1
8
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5