Forum
Już wkrótce
  • Harley Quinn 1x02 - 06 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x03 - 13 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x04 - 20 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x05 - 27 Gru 2019,

Czy Jim Mooney został rysownikiem Batmana na podstawie komiksu, który narysował kopiując Batmana?
Tak

Jim Mooney w latach 40-tych stworzył superbohatera The Moth na potrzeby komiksu “Mystery Men Comics #9”. Chociaż trudno w to uwierzyć, to DC (ówcześnie National Comics) uważało, że to naśladownictwo Batmana!

Fox Comics w końcu powiedziało młodemu, niespełna 21-letniemu Mooneyowi, by PO PROSTU ściągał z Batmana, więc Mooney zrobił to w “Mystery Men Comics #13”, chociaż zmienili nazwę bohatera z Moth na Lynx.

National pozwało Foxa i wygrało odszkodowanie w wysokości $2000. Sędzia był rozbawiony i nie dowierzał, że Fox znów trafił przed sąd z tego samego powodu.

Mooney następnie opuścił Fox Comics i zaczął pracować dla Willa Eisnera i Jerry’ego Igera, a wkrótce dołączył m.in. do Timely Comics, gdzie zaznajomił się z młodym redaktorem naczelnym Timely, Stanem Lee (pozostali dobrymi przyjaciółmi przez resztę życia Mooneya).

Po II wojnie światowej sprzedaż komiksów spadła, a Mooney stracił pracę Timely Comics. Następnie wymyślił pomysłowy sposób na znalezienie pracy w roli rysownika Batmana, który opisał w książce “Gentleman Jim Mooney”.

„Słyszałem pogłoski, że [DC Comics] szuka rysownika do zrobienia Batmana. Więc zadzwoniłem tam do DC, wszedłem i rozmawiałem z Whitneyem Ellsworthrm, który był redaktorem. Teraz to było DC Comics, oczywiście, największy gracz w branży. Nie dawali zadań artystycznych związanych z jedną ze swoich najpopularniejszych postaci każdemu, kto wszedł z ulicy. Kiedy wyraziłem swoje zainteresowanie, Whit zapytał: ‘Co sprawia, że ​​myślisz możesz rysować Batmana?’ Wyciągnąłem rzeczy, które zrobiłem do The Moth w Fox, i powiedziałem: ‘Cóż, uważaliście, że moje prace na tyle przypominają Batmana, aby pozwać Foxa … Co o tym sądzisz?'”

Ellsworth wkrótce go zatrudnił i Mooney przepracował w DC prawie trzydzieści lat.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
6
2
godzin
1
9
minut
4
3
sekund
0
4
Kalendarium
Galeria
bop_poster_zsasz bop_poster_montoya bop_poster_huntress bop_poster_hq bop_poster_cass bop_poster_bm