W nowym numerze Total Film znajdzie się ekskluzywny wywiad z twórcami “Jokera”, ale już dziś udostępniono specjalną wersję okładki dla prenumeratorów oraz nowe zdjęcia prezentujące Joaquin Phoenix w tytułowej roli oraz Zazie Beetz, która zagrała Sophie Dumond.

„Nie chcę kształtować sposobu, w jaki widzowie odbierać będą ten film” – mówi Phoenix. „Naprawdę nie ma właściwego sposobu patrzenia na ten film. Częścią tego, co jest tak fascynujące w Jokerze, jest to, że nie ma on określonego pochodzenia. Nie ma konkretnego katalizatora. Dzięki temu jako widz możemy rzutować na bohatera nasze własne niezadowolenie lub cokolwiek innego. Więc tak, myślę, że jest wiele rzeczy, które są istotne. Mam nadzieję, że widzowie odkryją te rzeczy i będą o nich mówić. Jest to bezpieczny sposób, aby to zrobić. Ale mam też wrażenie: to nie tylko to.”

Todd Phillips, który jest reżyserem filmu, zgadza się, że Joker „nie ma być polityczny, ale prowokujący”. Dodaje: „Myślę, że niektórzy 21-latkowie, pójdą i go obejrzą, z myślą, że jest to wersja historii Jokera. I to też jest w porządku. Nie chcę definiować tego, jako filmu z przesłaniem, bo tak nie jest. Ale zdecydowanie tak jest, w ten sam sposób, w jaki “Mroczny rycerz” nie był filmem z przesłaniem, ale zdecydowanie był po-11 września czym w stylu „O cholera…”.

Źródło: Games Radar

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The Batman już za:
dni
4
5
1
godzin
1
5
minut
5
8
sekund
1
2
Kalendarium
Galeria
ecfytnlueaiimk6 ebmw8kxxsaehgv5 ebipqjrxkaaqhqz ebipqjrwsay8pu2 103432560 ba