W ostatnich latach Batman nie ma szczęścia do scenariuszy swoich fabularnych odsłon, zwłaszcza tych na dużym ekranie. Nie od dziś wiadomo, że najsłabszym ogniwem w procesach produkcyjnych oraz twórczych zawsze jest czynnik ludzki, a ponieważ Mroczny Rycerz w swojej walce ze zbrodnią nieustannie wspiera się gadżetami i najnowszymi technologiami, dlaczego więc tym razem nie mogłoby być na odwrót? Co jeśli za stworzenie fabularnych przygód Batmana zabierze się maszyna, a ściślej algorytm komputerowy i sam nakreśli scenariusz historii?

Na taki pomysł wpadł Keaton Patti i oddał Mrocznego Rycerza w ręce… sztucznej inteligencji. Jak twierdzi, przed rozpoczęciem algorytmicznego procesu pisania, chłopak zmusił bota do obejrzenia ponad tysiąca godzin filmów o Batmanie, aby ten mógł mieć bazę danych. Keaton pochwalił się na swoim Twitterze efektem eksperymentu – pierwszą stroną scenariusza.  Co prawda, przed sztuczną inteligencją jeszcze sporo pracy, ale trzeba przyznać że jak na początek, to efekt jest pełen zaskakujących zwrotów akcji!

Źródło: twitter.com/KeatonPatti / antyradio.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ja bym inaczej zrobił. Niech napiszą wspólnie scenariusz twórcy komiksów. Czyli: Tynion, King i Snyder. Być może wyjdzie coś ciekawego.

A Ja jeszcze inaczej bym zrobił wywalił bym goyera z calego WB
I zastąpił bym go tą maszyna
To jest mokry sen wszystkich ludzi na świecie 🙁

już za:
dni
3
7
1
godzin
1
4
minut
4
2
sekund
5
0

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
2
0
godzin
1
4
minut
4
2
sekund
5
0
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5