Frank Miller powraca do świata swojej uznanej serii komiksów “Dark Knight Returns”, aby stworzyć nowy specjalny komiks z udziałem Carrie Kelley, przyszłej Robin, która dorasta i zostaje Batwoman.

W 48-stronicowym “Dark Knight Returns: The Golden Child” pojawi się również Lara Kent, potomkini Supermana i Wonder Woman przedstawiona w “Dark Knight Strikes Again”. Obie bohaterki zmierzą się z nowym zagrożeniem dla Gotham – ale mają w zanadrzu tajną broń: Jonathana, młodszego brata Lary i potencjalnie najpotężniejszego superczłowieka na planecie.

“Historia ‘The Dark Knight Returns’ rozpoczęła się od starzejących bohaterów”, powiedział Miller w oświadczeniu. “Teraz zobaczymy następną generację bohaterów w akcji, a Rafael był dla mnie oczywistym wyborem, aby wprowadzić tych bohaterów, którzy są energiczni, niesprawdzeni i pełni obietnic. Myślę, że szczególnie Jonathan Kent zaskoczy wszystkich swoimi nieprzewidzianymi zdolnościami i nieprawdopodobnym umysłem.”

Seria “Dark Knight Returns” zadebiutowała na rynku w raz miniserią z 1986 roku, który stała się znana jako “Batman: The Dark Knight Returns”. Miller powrócił do tych postaci w 2001 roku z “The Dark Knight Strikes Again”, a następnie w 2015 z “Dark Knight III: The Master Race”, który został napisany wspólnie z Brianem Azzarello i narysowany przez Andy’ego Kuberta. Podczas publikacji ostatniej serii on i Azzarello napisali również “Dark Knight Returns: The Last Crusade”, prequel oryginalnej miniserii z rysunkami Johna Romity Jr.

Miller sam pisze scenariusz The Golden Child” i przygotuje jedną z okładek, ale rysunki – i dwie osobne okładki – będą autorstwa Rafaela Grampá (“Mesemo Delivery”), powracającego do komiksów po raz pierwszy od sześciu lat. Inne okładki do tego wydania przygotują: Paul Pope, Andy Kubert i Joelle Jones.

“Dark Knight Returns: The Golden Child” trafi do sprzedaży w USA 11 grudnia.

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
5
godzin
1
2
minut
1
3
sekund
2
3
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5