Jak się okazuje “Joker” spisuje się w amerykańskim box office lepiej niż wynikało z pierwszych szacunków. W piątek zebrał kwotę 39,8 mln dolarów i tym samym weekendowe otwarcie może sięgnąć $94 mln.

Również na świecie film Todda Phillipsa radzi sobie lepiej niż się spodziewano. Od piątku film wyświetlany jest w kinach w 73 krajach i łącznie na swoim koncie zebrał już $57.2 mln. Taki wynik wskazuje, że po weekendzie wpływy z poza USA mogą przekroczyć 110 mln dolarów, co by oznaczało, że globalne otwarcie wyniosło by ponad $200 mln i niewiele ustąpiłoby październikowemu rekordowi należącemu do filmu “Venom” – $207.4 mln.

W piątek “Joker” zadebiutował na tak istotnych rynkach jak Wielka Brytania, Meksyk, Japonia i Hiszpania. I zgodnie z oczekiwaniami na każdym z nich zaliczył udany start. W Wielkiej Brytanii szacowane wpływy wyniosły 4,7 mln dolarów z 669 ekranów, przy udziale w TOP 5 wyświetlanych filmów wynoszącym 77%. Jak do tej pory jest to najlepsze otwarcie dla filmu Warner Bros. w w 2019 roku.

Szacuje się, że w Meksyku wpływy wyniosły około 4,2 miliona dolarów z 4 344 ekranów, dominując z 81% w pierwszej piątce i plasując się na drugim co do wielkości dniu otwarcia dla Warner Bros. ustępując jedynie “Batman v Superman: Dawn of Justice”.

W Japonii wpływy z 360 ekranów szacuje się na 1,9 miliona, co dało pierwsze miejsce i przełożyło się na największy dzień otwarcia dla Warner Bros. w 2019 r., a także największy dzień otwarcia wszechczasów dla filmu z bohaterami DC.

Szacuje się, że z Hiszpanii wpływy wyniosły 1,4 mln dolarów z 658 ekranów, co przełożyło się na 71% udziału w pierwszej piątce filmów oraz osiągnięcie największego dnia otwarcia dla filmu Warner Bros. w tym roku.

W Korei do piątku “Joker” uzbierał $9,2 mln. Przy dzisiejszych szacunkach lokalnych, łączna suma do soboty powinna wynieść $12,9 mln.

W Rosji w piątek na konto wpłynęło $2 mln z 1907 ekranów, co daje łącznie dwudniowy rezultat w wysokości 3,9 mln dolarów. Wpływy z Australii wynoszą już 3,1 miliona dolarów. Po dwóch dniach na ekranach kin we Włoszech osiągają $2,5 mln. W Brazylii zgromadził przez dwa dni 2,9 mln dolarów, a w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – $1,9 mln. Po 3 dniach wyświetlania w Indonezji łączne wpływy wynoszą 2,7 miliona dolarów.

Źródło: Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
8
9
godzin
1
1
minut
4
7
sekund
0
4
Kalendarium
Galeria
elv4ffquyaeqnnq elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002
Komiksowe Top 5