Zgodnie z wcześniejszymi informacjami “Joker” zaliczył rekordowe, październikowe otwarcie w USA w wysokości $93.5 mln, ale niewykluczone, że wynik ten ostatecznie okaże się jeszcze lepszy. Przy takim rezultacie przypuszcza się, że ostateczne wpływy z kin w USA mogą zamknąć się w kwocie 265 mln dolarów.

Film Todda Phillipsa przewyższył też wszelkie prognozy dotyczące wpływów z poza USA. Do niedzieli z 73 rynków zagranicznych uzbierała się kwota w wysokości $140.5 mln, co przekłada się na globalne wpływy w wysokości 234 milionów dolarów, i tym samym jest to nowy rekord otwarcia, który z dużą przewagą pokonał dotychczasowego lidera czyli film “Venom” ($207.4 mln).

Weekend otwarcia “Jokera” okazał się również najlepszym rezultatem dla reżysera Todda Phillipsa (wcześniejsze najlepsze otwarcie “The Hangover 2” – $85.9 mln), Joaquina Phoenixa (wcześniejsze najlepsze otwarcie “Signs” – $60.1 mln), a także Roberta De Niro (wcześniejsze najlepsze otwarcie “Shark Tale” – $47.6 mln).

Publiczność w USA w ramach CinemaScore przyznała Jokerowi ocenę B + w piątek wieczorem, a według ankiet Screen Engine/Comscore’s PostTrak film cały czas ma średnią w wysokości czterech gwiazdek i 60% widzów zdecydowanie go poleca.

Aż 26% wpływów z USA pochodzi z kin z ekranami IMAX i PLF.

Poza USA największe wpływy do tej pory “Joker” przyniósł z Korei Południowej – 16,6 mln dolarów. Również w pozostałych krajach nowy film Warner Bros. zaliczył udany start, Wielka Brytania ($14,8 mln), Meksyk ($13,1 mln). Znaczącymi rynkami są też Japonia 7 milionów dolarów z 360 ekranów.

“Joker” w 39 krajach osiągnął największy weekend otwarcia dla Warner Bros. w tym roku, w tym w Wielkiej Brytanii, Rosji, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, Korei, Indonezji, Brazylii, Meksyku i Australii.

Film Phillipsa okazał się też najlepszą październikową premierą Warner Bros. na 21 rynkach, w tym w Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Brazylii, Meksyku i Australii. Co więcej, jest najlepszy dla filmu DC na sześciu rynkach, w tym w Holandii, Włoszech, Japonii, Korei i Chile.

W kinach IMAX Joker osiągnął także nowy kamień milowy na arenie międzynarodowej w październiku dzięki 9 mln dolarów z 367 ekranów na 67 rynkach, co jest najlepszym wynikiem od czasu filmu “Doctor Strange” ($7.6 mln) z 2016 r.

Źródła: Deadline (1, 2)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
0
godzin
0
8
minut
4
5
sekund
2
3
Kalendarium
Galeria
elv4ffquyaeqnnq elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002
Komiksowe Top 5