Czy zmieniony Comics Code z 1971 roku nadal miał zasadę, że każdy, kto popełni przestępstwo, musi zostać ukarany.
Tak

W 1975 roku Joker otrzymał własną serię, co czyni go pierwszym superzłoczyńcą, który miał własną regularną serię.

Seria rozpoczęła się od rywalizacji Jokera z Two-Face’m, o to kto jest lepszym kryminalistą. Podczas niej Joker zostawił pułapkę na Harveya i był też zmuszony użyć kwiatka z kwasem by uwolnić się z więzów. Ostatecznie obaj złoczyńcy zostali złapani.

Dlaczego wyniki sprzedaży nie były satysfakcjonujące, najlepiej wyjaśnił to Denny O’Neil w publikacji “The Batcave Companion” Michaela Eury’ego.

„W Comics Code pozostało wystarczająco dużo zębów, abyśmy musieli w pewien sposób przestrzegać ich zasad”. Jedną z tych zasad było to, że każdy, kto popełnił przestępstwo, musiał zostać przedstawiony jako otrzymujący karę, co stanowiło problem dla O’Neila w pisaniu o złoczyńcy w jego własnej serii: „Jak zamierzasz poradzić sobie z tą karą i sprowadzić go z powrotem i utrzymywać jakąkolwiek wiarygodność lub zainteresowanie narracyjne? Więc stworzyliśmy dziwną hybrydę i nie sądzę, żeby moje historie działały bardzo dobrze”.

W 1971 Comics Code został znacząco złagodzony, ale zasada odnośnie karania kogoś popełniającego przestępstwo pozostała. Takie ograniczenia pozostały w mocy aż do późnych lat 80-tych.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
8
9
godzin
1
0
minut
2
7
sekund
3
2
Kalendarium
Galeria
elv4ffquyaeqnnq elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002
Komiksowe Top 5