Czy zmieniony Comics Code z 1971 roku nadal miał zasadę, że każdy, kto popełni przestępstwo, musi zostać ukarany.
Tak

W 1975 roku Joker otrzymał własną serię, co czyni go pierwszym superzłoczyńcą, który miał własną regularną serię.

Seria rozpoczęła się od rywalizacji Jokera z Two-Face’m, o to kto jest lepszym kryminalistą. Podczas niej Joker zostawił pułapkę na Harveya i był też zmuszony użyć kwiatka z kwasem by uwolnić się z więzów. Ostatecznie obaj złoczyńcy zostali złapani.

Dlaczego wyniki sprzedaży nie były satysfakcjonujące, najlepiej wyjaśnił to Denny O’Neil w publikacji “The Batcave Companion” Michaela Eury’ego.

„W Comics Code pozostało wystarczająco dużo zębów, abyśmy musieli w pewien sposób przestrzegać ich zasad”. Jedną z tych zasad było to, że każdy, kto popełnił przestępstwo, musiał zostać przedstawiony jako otrzymujący karę, co stanowiło problem dla O’Neila w pisaniu o złoczyńcy w jego własnej serii: „Jak zamierzasz poradzić sobie z tą karą i sprowadzić go z powrotem i utrzymywać jakąkolwiek wiarygodność lub zainteresowanie narracyjne? Więc stworzyliśmy dziwną hybrydę i nie sądzę, żeby moje historie działały bardzo dobrze”.

W 1971 Comics Code został znacząco złagodzony, ale zasada odnośnie karania kogoś popełniającego przestępstwo pozostała. Takie ograniczenia pozostały w mocy aż do późnych lat 80-tych.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The Batman już za:
dni
4
4
8
godzin
2
1
minut
2
3
sekund
5
2
Kalendarium
Galeria
wonder-woman-1984-olympics-excl taxihit_int_v5 taxihit_ext_v4 sideanglebus_v3 newarkwidegotham_v5 newarkmediumgotham_v5
Komiksowe Top 5