“Joker” jest na najlepszej drodze do przekroczenia miliarda dolarów wpływów w box office i jak już wcześniejsze analizy pokazały, przyniesie on producentom duże zyski. W przypadku księgowości sukces kasowy można liczyć za pomocą różnych wskaźników.

Magazyn Forbes zamieścił artykuł pt. “‘Joker’ zostaje najbardziej dochodowym filmem komiksowym, jaki kiedykolwiek powstał”. Jest to dość chwytliwe stwierdzenie, ale nie odnosi się ono do czystego zysku dla producentów, ale bliżej mu do wskaźnika zwrotu z każdego dolara zainwestowanego w budżet filmu.

Pod tym względem wynik “Jokera” robi wrażenie. Według szacunków Forbesa budżet filmu zamknął się w kwocie $62,5 mln, i przy łącznych wpływach z box office wynoszących, w momencie publikacji artykułu, $957 mln oznacza to, że mnożnik zwrotu z inwestycji wyniósł 15.3.

Żaden wcześniejszy film komiksowy nie może pochwalić się tak wysokim przelicznikiem. Inne produkcje, które osiągnęły wysokie mnożniki to “Maska” ($351 mln przy budżecie wysokości $23 mln w 1994), “Venom” ($854 mln przy budżecie wysokości $90 mln), “Batman” ($411 mln/$35 mln), “Deadpool” ($783 mln/$58 mln), “Teenage Mutant Ninja Turtles” ($200 mln/$13.5 mln).

Osiągnięcie “Jokera” jest wyjątkowe, gdyż jest to produkcja będąca marzeniem każdego studia. Sukces większy niż nie jedna wysokobudżetowa produkcja, osiąga film o średnim budżecie, tylko wersja 2D i bez premiery w Chinach. “Joker” jest też 3. najtańszym filmem, który przekroczył granicę $900 mln w box office, a kiedy przekroczy miliard będzie najtańszym, który tego dokona.

Źródło: Forbes

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The Batman już za:
dni
4
2
1
godzin
0
5
minut
2
6
sekund
3
4
Kalendarium
Galeria
wonder-woman-1984-olympics-excl taxihit_int_v5 taxihit_ext_v4 sideanglebus_v3 newarkwidegotham_v5 newarkmediumgotham_v5
Komiksowe Top 5