Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Czy seria komiksów “The Inferior Five” zainspirowana została sukcesem serialu Batman z lat 60?
Nie

W styczniu 1966 roku zadebiutował serial telewizyjny “Batman” i w USA narodziła się istna Batmania. To dramatycznie zmieniło krajobraz komiksów, gdy Batman nagle zyskał na popularności. Dopiero w tym momencie Batman został najpopularniejszym tytułem DC. Do tej pory lepiej sprzedawały się komiksy z Supermanem.

Jednak z perspektywy czasu część osób zaczyna przypisywać zbyt wielki wpływ Batmanii. Była to wielka sprawa, bez wątpienia, tak duża, że wszyscy pamiętają o Batmanie i dlatego czasami błędnie umieszczają w kontekście serialu TV inne projekty, które powstały w tym samym czasie.

Tak jest w przypadku klasycznej campowej komiksowej serii “The Inferior Five” E. Nelsona Bridwella, którą w latach 60-tych postrzegano jako odpowiedź na sukces “Batmana”.

“The Inferior Five” zadebiutowało w marcu 1966 roku. Dlatego oczywiście wcześniej musiała być w fazie rozwoju, więc debiut “Batmana” w styczniu 1966 roku po prostu nie mógł mieć na nią wpływu.

W odpowiedzi na pytanie Richa Morrisseya w “Amazing Heroes #35” E. Nelson Bridwel stwierdził, że serial o Batmanie nie miał wpływu na stworzenie “The Inferior Five”.

Bridwell zasłynął jako scenarzysta pracujący dla Mad Magazine i logiczne było, że taki facet wypróbowałby parodię o superbohaterach i to właśnie wymyślił redaktor Jack Miller. Nie miało to nic wspólnego z campowym sukcesem serialu telewizyjnego “Batman”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
4
godzin
0
3
minut
3
6
sekund
3
1
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5