Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Czy Deathwing w serii “Nightwing” (DC Rebirth) miał pochodzić z Dark Multiverse?
Tak

W latach 90. Nightwing z Team Titans przyszłości (grupy Tytanów z przyszłości, którzy podróżowali do przeszłości, aby zabić człowieka, który dręczył ich świat, gdy ten był jeszcze dzieckiem. Powstrzymali powstanie złoczyńcy – nie zabijając go – ale pozostali uwięzieni w teraźniejszości) udał się do teraźniejszości, a następnie został wypaczony przez Raven (która miała zły okres w życiu), aby stać się złowrogim Deathwingiem.

Po dwudziestu latach i kilku różnych restartach, Tim Seeley, Javier Fernandez i Chris Sotomayor przedstawili NOWEGO Deathwinga w “Nightwing #17”, który atakuje Nightwinga i Robina (Damian Wayne, który był partnerem Dicka, kiedy ten działał jako Batman).

Deathwing dźgnął Dicka specjalnym nożem i nagle Dick zobaczył różne wersje Dicka Graysona z całego Multiwersum, w tym oryginalnego Deathwinga!

Po tym, jak zostali uratowani przez coś w rodzaju „zmarłej” wersji Robina, zdali sobie sprawę, że Deathwing jest dziełem złego i pokręconego profesora Pyga! Pyg z kolei pracował dla jeszcze bardziej nikczemnego Simona Hurta!

Co to wszystko ma wspólnego z Multiwersum?

Jak się okazało, pierwotny plan na Deathwinga polegał na tym, że będzie on pochodził z Dark Multiverse, jako powiązanie z “Dark Nights Metal”, w którym nasz świat wywrócił się do góry nogami dzięki wprowadzeniu serii „mrocznych” wersji Batmana, co potwierdził scenarzysta Tim Seeley.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Kocham ten nawias przy Raven… “Która miała zły okres w życiu”. Jedni gdy mają złe dni są marudni a inni tworzą superzłoczyńców.

już za:
dni
3
7
7
godzin
1
1
minut
2
6
sekund
2
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ehuzjvbx0airuls ehuzgc0x0aavtp1 young-justice-phantoms 118820899 118740251 eg7sv5gwsam3oiv
Komiksowe Top 5