Czy DC zredagowało komentarze sugerujące, że Teen Titans istnieli przed New 52 (oraz historię Robina)?
Tak

Pierwotnie Scott Lobdell planował by nowa seria “Teen Titans” w ramach New 52 była kontynuacją poprzedniej. DC chciało jednak zacząć od zera, więc Teen Titans w tej serii byli PIERWSZYM zespołem Teen Titans w DC.

Co ciekawe, chociaż DC zadeklarowało, że Teen Titans nie istnieli przed tą serią, to kiedy wystartowało New 52 nie było to takie oczywiste.

Najbardziej znanym przykładem jest Roy Harper, były Teen Titan, który podczas spotkania ze Starfire (również byłą Teen Titan) wspomina o wielu innych byłych Teen Titans, w “Red Hood and the Outlaws #1”.

Również w “Batwoman #1” sojuszniczka Batwoman, Bette Kane, wspominała SWOJĄ historię jako byłej Teen Titan.

W “Teen Titans #1” Red Robin oglądał video z innymi nastoletnimi bohaterami, jak Static, Beast Boy i Miss Martian, a później wspominał jeszcze swoją przeszłość w roli Robina.

Oczywiście, to nie pasowało do niektórych poglądów New 52 na historię DC, tak jakby gdyby historia Batmana stała się nagle znacznie bardziej skondensowana, nie mógłby równie dobrze mieć CZTERECH Robinów, prawda? I oczywiście Bette Kane nie mogła należeć do Teen Titan, ponieważ ci nie istnieli, dopóki nie zadebiutował “Teen Titans #1”. Podobnie, panna Martian nie była częścią kontinuum (a Beast Boy nie był początkowo zielony).

Kwestia Red Hooda był bardziej niejasna, więc pozwolono ją zachować, ale DC zredagowało wszystkie inne rzeczy, gdy przygotowano wydania zbiorcze.

Przeszłość Bette Kane została zmieniona.

Miss Martian nie było już na monitorze.

A Tim nigdy nie był Robinem.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
3
godzin
1
4
minut
5
8
sekund
3
5
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5