W ubiegłym roku wielkim wydarzeniem było wydanie 1000. numeru “Detective Comics”, jak się okazuje komiks ten według Diamond Comic Distributors był najlepiej sprzedającym się komiksem 2019 roku.

Przełomowy hołd DC dla Batmana, Detective Comics #1000, został dziś nazwany najlepiej sprzedającym się komiksem 2019 roku przez Diamond Comic Distributors (DCD), największego na świecie dystrybutora komiksów, powieści graficznych i artykułów popkulturowych. To drugi rok z rzędu, gdy DC osiągnęło szczyt sprzedaży komiksów, po znakomitej sprzedaży “Action Comics #1000” w 2018 roku.


Jako kamień węgielny 80. rocznicy Batmana, 96-stronicowy hołd dla Mrocznego Rycerza Gotham City zawierał niesamowity zestaw talentów do opowiadania historii, serię okładek obejmujących dekady oraz solidny program wariantów dla sprzedawców detalicznych, a także wprowadzenie nowej wersji super-złoczyńcy Arkham Knight w ciągłość DC. Komiks chwalono za niesamowity hołd dla Batmana, za co otrzymał entuzjastyczne recenzje od fanów, sprzedawców detalicznych i mediów handlowych z branży komiksowej.

“Detective Comics #1000” nie był jedynym tytułem, który znalazł się na liście bestsellerów DCD; “DCeased #1”, debiutancki numer Toma Taylora, Trevora Hairsine’a, Jamesa Harrena i Stefano Gaudiano o przerażającej historii bohaterów DC walczących przeciwko życiodajnej pladze techno-organicznej, znalazł się na 5. miejscu na liście.

DC było również dobrze reprezentowane na liście DCD najlepiej sprzedających się powieści graficznych i wydań TDP, a kultowi “Watchmen” Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa zdobyli najwyższe wyróżnienia jako numer 1. wśród wydań zbiorczych. Spośród 10 najlepszych powieści graficznych i TDP, DC zajęło pięć miejsc w tym “Watchmen”, zebrana edycja “Mister Miracle” autorstwa Toma Kinga i Mitcha Geradsa, pojawiła się na 5. miejscu, “Batman: White Knight” Seana Gordona Murphy’ego na miejscu 7., “Batman: The Killing Joke” Moore’a i Briana na miejscu 9. oraz “Batman: Damned” wydane w twardej okładce Briana Azzarello i Lee Bermejo’s na miejscu 10.

„Te rankingi pokazują, że Batman nadal odgrywa ważną rolę w naszym sukcesie wydawniczym, w komiksach, oryginalnych powieściach graficznych i kolekcjonowanych wydaniach” – powiedział Dan DiDio, wydawca DC. „Bardzo się cieszę, jak entuzjastycznie fani zareagowali na “Detective Comics #1000”, szczególnie podczas 80. rocznicy Batmana, a bycie najlepiej sprzedającym się komiksem dwa lata z rzędu to fantastyczne osiągnięcie”.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
1
9
godzin
1
8
minut
2
5
sekund
3
7

Zack Snyder’s Justice League
w
HBO GO

Sonda

Jak oceniasz “Zack Snyder’s Justice League”?

  • Dobry, ale ma swoje wady (55%, Głosów: 62)
  • Epickie arcydzieło (28%, Głosów: 32)
  • Przeciętniak i nic więcej (13%, Głosów: 15)
  • 4 godzinny koszmar (3%, Głosów: 3)
  • Wersja kinowa była lepsza (1%, Głosów: 1)

Głosujących: 113

Kalendarium
Galeria
bw_2x11_09 bw_2x11_08 bw_2x11_07 bw_2x11_06 bw_2x11_05 bw_2x11_04