Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Według informacji The Hollywood Reporter, Dan DiDio, który od 2010 roku wraz z Jimem Lee był wydawcą DC, a wcześniej przez sześć lat pracował jako wiceprezes, a wcześniej jako redaktor naczelny, nie jest już związany z DC Comics, gdzie pracował od 2002 roku.

Jako wydawca, DiDio był jedną z głównych postaci nowego wydawnictwa DC „The New 52” w 2011 roku, w którym firma zapewniła współczesną przebudowę całego swojego katalogu superbohaterów. Początkowo był to sukces sprzedażowy, ale zarówno sprzedaż, jak i szum zanikły do ​​tego stopnia, że ​​kolejny reset wprowadzono w 2016 r. pod hasłem „DC Universe Rebirth” przywrócono wiele elementów odrzuconych w “New 52”.

Odejście DiDio wyprzedza zapowiedziany ponowny restart wszechświata komiksów DC, który przywróciłby jeszcze więcej elementów usuniętych w ramach restartu z 2011, jak sygnalizowano podczas New York Comic Con w zeszłym roku. Chociaż projekt ten nie został oficjalnie ogłoszony, niektóre historie, które podobno się z nim wiążą, to między innymi wydawnictwo “Generation Zero: Gods Among Us”. W tej chwili nie jest jasne, czy plany dotyczące tego resetu zostaną opóźnione lub anulowane w wyniku odejścia DiDio.

Podczas swojej kadencji w DC DiDio pracował jako scenarzysta przy wielu projektach, w tym w “The Phantom Stranger”, “The Outsiders” i “Sideways”. Jego 12-częściowa mini-seria “Metal Men” tworzona wspólnie z rysownikiem Shanem Davisem jest w połowie planowanego wydania.

Źródło: THR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

To chyba najlepsza wiadomość jaka pojawiła się od lat na tej stronie! Żegnaj dan dIDIOT :mrgreen:

już za:
dni
3
7
1
godzin
2
2
minut
4
6
sekund
5
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5