Według informacji podanych przez Bleeding Cool, Dan DiDio został zwolniony z pracy w DC Comics. Jako jeden z powodów podawane jest „sprzyjanie złemu środowisku pracy”.

W DC Comics w planach jest wprowadzenie tzw. “Generation Five” w ramach którego główne postacie DC: Bruce Wayne, Clark Kent, Diana i inni, którzy się zestarzeli mieli zostać zastąpieni nowymi postaciami, przyjmującymi role Batmana, Superman i Wonder Woman w ramach nowej osi czasu DC. Niektórzy ludzie z DC Comics byli temu bardzo przeciwni. Ale sprzeciw nigdy nie martwił Dana, w końcu był w ciągłym sprzeciwie wobec kierunku, w którym firma była popychana przez prawie całą swoją karierę jako Wydawca, i zawsze starał się stawiać komiks na pierwszym miejscu, tak jak go widział.

W ostatnich miesiącach wydawało się, że redakcja podąża w danym kierunku, zmiany szczegółów i ogólne poczucie frustracji, że zegar tyka i że nic się nie dzieje. Dochodziło do szybkich odejść z redakcji DC w tym Pata McCalluma, Alexa Antone, Molly Mahan, Roba Levina i innych.

Dlaczego więc Dan DiDio opuścił DC Comics?


Z pewnością odejście DiDio było niespodzianką – dla niego, podobnie jak dla wszystkich innych, w tym dla dyrektorów uczestniczącym w ComicsPRO, którzy dowiedzieli się o tym z mediów – i w rezultacie niezwłocznie opuścili konferencję. Jim Lee pozostał wydawcą i CCO w DC, więc będzie sterował statkiem w dającej się przewidzieć przyszłości.

Scott Snyder, który sprzeciwiał się planom na 5G postrzegany jest jako ten, który przyczynił się do zwolnienia DiDio.

Snyder i DiDio nie zgadzali się ze sobą i z tego co wiadomo, Snyder chciał po prostu utrzymać swój nadchodzący komiks “Death Metal” jak najdalej od 5G / Generation Five, zamierzając wykorzystać tę serię, aby uczcić 85 lat DC, a nie cokolwiek wybiegającego w przyszłość. To sfrustrowało plany DiDio dotyczące wprowadzenia 5G z “Death Metal”. W rezultacie wzmianki o “Death Metal” zostały usunięte z planowanej historii “Generation Zero: Gods Among Us” na przygotowanej na Free Comic Book Day.

Możliwe, że oferta wydawcy na Free Comic Book Day, 2 maja, zmieni się. Według osób pracujących nad tym, 5G nadal wystartuje w październiku. W jakiej formie, tego nie wiadomo.

Źródło: Bleeding Cool

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Prawda jest taka że gdyby nie Dan DiDio i Geoff Johns to DC nie popadłoby w ruinę. Wszystko przez głupie decyzje, bzdurne crossovery i niepotrzebne resety jak New 52 albo DC Rebirth. To że w DC do dziś panuje taki bałagan to szczególna zasługa tych obu panów.

już za:
dni
3
6
4
godzin
2
0
minut
0
7
sekund
0
1
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ditf_blucover eiycymbuyaabes4 ditf-opening-titles-joker-ras ditf-opening-titles-batman-batcycle ditf-batman-logo ditf-batman-batarangs
Komiksowe Top 5