Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Do premiery “Birds of Prey” pozostały już tylko dwa dni. W rozmowie z Variety, scenograf K.K. Barrett wyjaśnił skąd czerpał inspiracje do stworzenia świata poniekąd odzwierciedlającego stan umysłu głównej bohaterki.

„Do wszystkiego podszedłem poprzez jej dziwaczne, efekciarskie, analityczne, a zarazem niefrasobliwe podejście do wchłaniania świata” – wyjaśnia K.K. Barrett.

W Harley Quinn nie ma nic subtelnego. Barrett dodaje: „To prawie tak, jakbyś opowiadał komuś szaloną historię, kto zaczyna zmieniać temat, i musisz się cofać i utrzymać w skupieniu.”

Barrett i reżyserka Cathy Yan musieli znaleźć miejsca w Los Angeles, które przypominałyby Gotham. „Musieliśmy unikać drzew, zwłaszcza palm i traw”, wspomina Yan.

„Estetyka scenografi zawsze stara się dodać cień postaci, który być może nie jest poruszany w dialogu, ale pokazuje inną stronę tego, kim są”, mówi Barrett. Loft i klub Romana Sionisa (Ewan McGregor) to przykłady, w których próbował to pokazać. „Wciąż bawiłem się ideą tłumienia i nie chciałem, aby klub miał jakąś nazwę.”

Zamiast tego wybrał posągi z symbolami „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego i nie mówię nic złego”. Plan był taki, aby posągi otaczały scenę, ale Barrett nie był zachwycony taką estetyką. Zdecydował się na posągi wypełniających scenę.

Jeśli chodzi o wykorzystanie elementów z poprzednich wersji w oprawie wizualnej filmu, najbardziej oczywistą wersją było przyjrzenie się „Suicide Squad”. Yan wykorzystała dynamiczny styl uliczny Davida Ayera i część estetyki Harleya. „Jej młotek i kij są takie same, ma takie same tatuaże, ale bawimy się nimi”.

Yan czerpała również z filmów Christophera Nolana. „To znacznie mroczniejsze wersje Gotham” – mówi. Przyglądała się również filmom Joela Schumachera, wykorzystując campowy styl i kolorowe wersje miasta. „Wszystko tam jest” – mówi Yan. „To dziwna kombinacja wcześniejszych filmów”.

W jednym z wywiadów Yan zdradziła, że największą inspiracją z komiksów dla tej wersji Harley Quinn czerpała z New 52. “Szczególnie z Harley, zainspirowała nas New 52 Harley, gdzie jest bardziej antybohaterką, bardziej działa na własną rękę, kiedy uczestniczy w roller derby.”

Najnowsze prognozy box office zakładają globalne otwarcie w granicach $110 mln – $125 mln. Takie otwarcie przyjęte zostałoby jako zadowalające dla produkcji, której budżet wyniósł $97.1 mln. W USA “Birds of Prey” może zanotować otwarcie w granicach $50M-$55M, co by zapewniło 10. miejsce wśród najlepszych otwarć w lutym. Z 73 rynków zagranicznych wpływy powinny wynieść od 60 do 70 mln dolarów.

Premiera “Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)” 7 lutego.

Źródła: Variety, CBR, Deadline

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

HQ to była w grach Arkham, DC Black Label …
w filmach S.Squad, Birds of Prey to jakiś nieudany klon
O tym jak skopali Cassandre Cain już nie wspominają 🙂 🙄

już za:
dni
3
6
7
godzin
0
6
minut
2
0
sekund
1
8
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5