Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Czy Birds of Prey zostały prawie nazwane Hell’s Belles?
Tak

Kiedy redaktor DC Comics, Jordan Gorfinkel, wpadł na pomysł, aby stworzyć wspólną serię z Black Canary i Oracle, była to trudna sprawa.

Na początku lat 90. Black Canary miała DWIE krótkotrwałe serie, a Oracle nigdy nie miała własnej serii, nawet jako Batgirl miała tylko jeden specjalny numer (i został on przygotowany tak, aby wycofała się z roli Batgirl, zanim została zastrzelona w Killing Joke).

Pomysł połączenia tych dwóch bohaterek był trudny do sprzedania, szczególnie pod tytułem takim jak Black Canary/Oracle. Różni redaktorzy DC zebrali się i wymyślali pomysły na to, jak można nazwać nową serie.


Gorfinkel wyjaśnił sytuację Mattowi Mullinsowi z Newsaramy w 2009 roku.

Według Gorfinkela, nazwę serii, Birds of Prey, zawdzięcza się dwóm osobom: „Frank Pittarese, który wymyślił zwycięski wpis w moim konkursie nazewnictwa serii, oraz Mike Carlin, który z naciskiem nalegał, aby nie zmienić go na “Hell’s Belles” (inna prawdziwa historia).”

Scenarzysta Chuck Dixon rozwinął następnie podstawowy pomysł Gorfinkela na serię i był on na tyle popularny, że DC zdecydowało się na kontynuację.

Co ciekawe, gdy duet otrzymał sequel w postaci one-shotu i miniserii, napis Black Canary i Oracle został utrzymany w tytule, a jednak, gdy dostały własną serię, było to już po prostu Birds of Prey.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
5
godzin
0
0
minut
4
5
sekund
1
7
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5