Czy Birds of Prey zostały prawie nazwane Hell’s Belles?
Tak

Kiedy redaktor DC Comics, Jordan Gorfinkel, wpadł na pomysł, aby stworzyć wspólną serię z Black Canary i Oracle, była to trudna sprawa.

Na początku lat 90. Black Canary miała DWIE krótkotrwałe serie, a Oracle nigdy nie miała własnej serii, nawet jako Batgirl miała tylko jeden specjalny numer (i został on przygotowany tak, aby wycofała się z roli Batgirl, zanim została zastrzelona w Killing Joke).

Pomysł połączenia tych dwóch bohaterek był trudny do sprzedania, szczególnie pod tytułem takim jak Black Canary/Oracle. Różni redaktorzy DC zebrali się i wymyślali pomysły na to, jak można nazwać nową serie.


Gorfinkel wyjaśnił sytuację Mattowi Mullinsowi z Newsaramy w 2009 roku.

Według Gorfinkela, nazwę serii, Birds of Prey, zawdzięcza się dwóm osobom: „Frank Pittarese, który wymyślił zwycięski wpis w moim konkursie nazewnictwa serii, oraz Mike Carlin, który z naciskiem nalegał, aby nie zmienić go na “Hell’s Belles” (inna prawdziwa historia).”

Scenarzysta Chuck Dixon rozwinął następnie podstawowy pomysł Gorfinkela na serię i był on na tyle popularny, że DC zdecydowało się na kontynuację.

Co ciekawe, gdy duet otrzymał sequel w postaci one-shotu i miniserii, napis Black Canary i Oracle został utrzymany w tytule, a jednak, gdy dostały własną serię, było to już po prostu Birds of Prey.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The Batman już za:
dni
4
8
8
godzin
0
0
minut
0
1
sekund
2
7
Kalendarium
Galeria
ezbs9bgvcaevx4 eytg4yrvcaauqpj eyocejywoaefkwt jldaw-lex-super-suit jldaw-jl-ssquad-shark jldaw-group-firing
Komiksowe Top 5