Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Czy postać Huntress została stworzona jako odpowiednik Batgirl w Earth-2.
Praktycznie tak

Pod koniec 1975 roku Gerry Conway przywrócił “All Star Comics”, siedzibę Justice Society of America, aby wprowadzić nowoczesną odnowiony wersję klasycznego zespołu superbohaterów DC Comics, skupiając się na nowych, młodszych członkach zespołu, w tym wersji Earth-2 Supergirl znanej jako Power Girl.

Kiedy Conway wrócił do Marvel Comics (prawie od razu powrócił do DC), Paul Levitz przejął obowiązki scenarzysty, a za warstwę graficzną odpowiadali rysownik Joe Staton i inker Bob Layton.

Levitz był znany jako przyjacielski współpracownik, i wkrótce jego nowi artyści zaczęli sugerować zmiany w serii.

Power Girl była jedyną kobietą w zespole i inker Bob Layton zasugerował, aby dodali do drużyny wersję Batgirl z Earth-2. Levitz nie był fanem oryginalnej wersji Batgirl i tak naprawdę nie widział dobrego miejsca dla odnowionej wersji postaci.

Jednak wtedy rysownik, Joe Staton, również zaczął popierać pomysł, aby do zespołu dołączyła inna kobieta, a więc Levitz zaczął rozwijać nową kobiecą postać. Okazało się, że to kolorysta serii, Anthony Tollin, zasugerował, że to będzie córka Catwoman, a wkrótce Levitz zaczął pracować po godzinach i wpadł na pomysł, by Catwoman poślubiła Batmana i aby Huntress była ich córką.

Huntress zadebiutowała w “DC Super Stars #17”. Staton zaprojektował jej kostium, którego projekt został opublikowany w “DC Super Stars #17”. Wkrótce nowa bohaterka wprowadzona została “All Star Comics” w 69. numerze. Ale tak naprawdę innych bohaterów poznała dopiero w następnym numerze, kiedy pomogła Wildcatowi. Szybko z Power Girl zostały dobrymi przyjaciółkami.

Ciekawie byłoby zobaczyć, jak by się wszystko potoczyło, gdyby Levitz zgodził się na pomysł z Batgirl. Huntress stała się jednak tak dużą postacią, że trudno sobie wyobrazić, że nie ma jej w pobliżu.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
6
godzin
1
3
minut
2
4
sekund
5
7
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ehuzjvbx0airuls ehuzgc0x0aavtp1 young-justice-phantoms 118820899 118740251 eg7sv5gwsam3oiv
Komiksowe Top 5