Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Czytelnicy z coraz większą niecierpliwością wyczekują oficjalnej zapowiedzi pierwszego numeru miniserii “Batman: Three Jokers” w ramach DC Black Label, która ma rozwiązać tajemnicę tytułowych trzech Jokerów (pojawiła się jeszcze za czasów finałowej opowieści Ligi Sprawiedliwości Geoffa Johnsa z okresu New 52).

Jason Fabok, rysownik projektu, poinformował za pośrednictwem swojego Twittera 13 stycznia, że lada moment czeka nas w końcu konkretne ogłoszenie związane z komiksem, jednak ostatecznie nic takiego się nie stało. Wszystko wynika z faktu przyjętej strategii realizacji całej opowieści. Każda z części zostanie wydana dopiero wtedy, gdy komiks będzie w 100% gotowy. Fabok obecnie kończy prace nad trzecim zeszytem i z resztą zespołu szykują się na finalizację. Rysownik przygotował już ponad 100 stron, a w ramach nich – ponad 1 000 kadrów. W związku z tym można założyć, że w maju możemy oczekiwać na premierę pierwszego numeru.

Na przesunięcie mógł mieć też wpływ czas, jaki poświęcono na niedawne podkręcenie zakończenia – jak sam artysta stwierdził, nie zostało ono zmienione, ale jeszcze bardziej rozbudowane.

Mimo momentu, gdzie sprawy produkcyjne mogły być przyspieszone, ostatecznie zdecydowano trzymać się pierwotnego założenia polegającego na tym, aby komiks powstawał w swoim tempie w celu możliwości zaprezentowania jak najlepszych efektów. Artysta zdradził, że wkłada w niego tyle siły, jakby miał to być jego ostatni komiks w życiu.

Miniseria nie będzie prawdopodobnie miała bogato rozbudowanej linii wariantów okładkowych dla poszczególnych numerów, choć Fabok bardzo by chciał udziału Briana Bollanda (ilustrator “Batman: Zabójczy Żart“) w takim kontekście.

Co ciekawe, pierwotnie komiks miał zostać wydany jako niespodzianka, bez większych zapowiedzi, zaraz po finalizacji całości projektu. Z powodu przecieku ostatecznie zrezygnowano z takiej strategii.

Fabok jasno również określił, że komiks jak najbardziej wpisuje się w kanon głównego kontinuum DC, ale będzie działać tak samo bez niego – jak np. “Batman: Zabójczy Żart“. Nie zawiera żadnych elementów związanych z podróżami w czasie, czy multiwersum.

“Batman: Three Jokers” ma ukazać się w tym roku w trzech numerach (każdy po 50 stron) w powiększony, charakterystycznym dla DC Black Label formacie.

Źródło: Jason Fabok – Twitter (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9)

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

W wersji filmowej przydała by się też DC Black Label bo jak na razie to Joker można do niego zaliczyć
mroczne multiverse
może nawet coś w stylu post apokaliptycznym Dead Earth, Flashpoint …
no i postacie typu Jason Todd, Jean P. Valley, Damian Wayne, Thomas Wayne jako Batman, Vic Sage, John Constantine, Vigilante …

już za:
dni
3
7
0
godzin
1
9
minut
3
5
sekund
5
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5