Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Przez lata bohatera wspierało kilku Robinów. Z jednymi dogadywał się lepiej z innymi gorzej, a czy zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy Batman walczył z Robinem.

Jak się okazuje doszło do tego dość szybko bo już w 3. numerze “Batmana” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane, Jerry Robinson i George Roussos). W mieście pojawia się nowy czarny charakter, Puppet Master. Jego stwory dokonują różnego rodzaju napadów. Batman i Robin go powstrzymują, ale w tym samym czasie Batman zostaje zadrapany przez jednego z przeciwników i w ten sposób Puppet Master przejmuje nad bohaterem kontrolę i sprowadza go na drogę zbrodni.

Robin spotyka go i w jednym z najbardziej niesamowitych momentów w historii komiksów z Nietoperzem, Batman najpierw policzkuje Robina, a następnie Robin POWALA BATMANA JEDNYM UDERZENIEM!

Jeden cios wystarcza by znokautować Batmana, a później jakby nigdy nic Robin przerzuca go przez ramię i zabiera do laboratorium. Za pomocą ładunku elektrycznego Robinowi udaje się uwolnić Batmana spod wpływu Puppet Mastera. Teraz bohater udając, że cały czas złoczyńca ma nad nim kontrole zjawia się w jego kryjówce i go powstrzymuje.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The Batman już za:
dni
4
4
8
godzin
2
0
minut
5
0
sekund
3
8
Kalendarium
Galeria
wonder-woman-1984-olympics-excl taxihit_int_v5 taxihit_ext_v4 sideanglebus_v3 newarkwidegotham_v5 newarkmediumgotham_v5
Komiksowe Top 5