Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Przez lata bohatera wspierało kilku Robinów. Z jednymi dogadywał się lepiej z innymi gorzej, a czy zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy Batman walczył z Robinem.

Jak się okazuje doszło do tego dość szybko bo już w 3. numerze “Batmana” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane, Jerry Robinson i George Roussos). W mieście pojawia się nowy czarny charakter, Puppet Master. Jego stwory dokonują różnego rodzaju napadów. Batman i Robin go powstrzymują, ale w tym samym czasie Batman zostaje zadrapany przez jednego z przeciwników i w ten sposób Puppet Master przejmuje nad bohaterem kontrolę i sprowadza go na drogę zbrodni.

Robin spotyka go i w jednym z najbardziej niesamowitych momentów w historii komiksów z Nietoperzem, Batman najpierw policzkuje Robina, a następnie Robin POWALA BATMANA JEDNYM UDERZENIEM!

Jeden cios wystarcza by znokautować Batmana, a później jakby nigdy nic Robin przerzuca go przez ramię i zabiera do laboratorium. Za pomocą ładunku elektrycznego Robinowi udaje się uwolnić Batmana spod wpływu Puppet Mastera. Teraz bohater udając, że cały czas złoczyńca ma nad nim kontrole zjawia się w jego kryjówce i go powstrzymuje.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
4
godzin
0
6
minut
3
4
sekund
3
4
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5