Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy coś ujawniano, jak to, że bohaterki tworzące Birds of Prey zdecydowały się tak nazwać swoją grupę.

O tym jak doszło do tego, że wspólna seria z Oracle i Black Canary została nazwana Birds of Prey można przeczytać tutaj. Jednak zupełnie inną kwestią jest to, kiedy po raz pierwszy same bohaterki postanowiły tak się określić.

Kiedy zaczęto wydawać regularną serię pt. “Birds of Prey” w 1999 roku, nazwa była obecna tylko w tytule. W końcu nie był to tak naprawdę zespół. Była tylko Oracle i jej agentka, Black Canary. Z biegiem lat Gail Simone powiększyła zespół, dodając Huntress jako zwykłą agentkę, a później również Lady Blackhawk.

W końcu w “Birds of Prey #86” (Gail Simone, Adriana Melo i Will Conrad) Lady Blackhawk postanowiła, że powinny nazywać się Birds of Prey, tłumacząc, że „Huntress” jest terminem określającym orła i oczywiście Black CANARY i Lady BlackHAWK jak najbardziej pasują.

Lady Blackhawk przygotowała nawet nowe logo z wizerunkiem ptaka dla drużyny. Od tego czasu bohaterki oficjalnie działają jako Birds of Prey.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
4
godzin
1
6
minut
2
6
sekund
3
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ditf_blucover eiycymbuyaabes4 ditf-opening-titles-joker-ras ditf-opening-titles-batman-batcycle ditf-batman-logo ditf-batman-batarangs
Komiksowe Top 5