Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy coś ujawniano, jak to, że Alfred był szpiegiem podczas wojny.

Po raz pierwszy wspomniano o tym w “Detective Comics #501” (Gerry Conway, Don Newton i Dan Adkins), w tym numerze zadebiutowała też postać córki wiernego lokaja Wayne’a.

W tej historii Alfred zostaje wezwany do Paryża na tajemniczych warunkach, a Batman podąża za nim i widzimy, jak Nietoperz spotyka się z członkiem francuskiej policji oraz jak wspomina po raz pierwszy, że Alfred służył w wywiadzie brytyjskim podczas II wojny światowej.


Poznajemy wydarzenia z przeszłości i historię Mademoiselle Marie, oraz że o jej morderstwo podejrzewano kogoś z francuskiego ruchu oporu.

W “Detective Comics #502” Alfred zostaje zatrzymany przez Julię, córkę Mademoiselle Marie, która uważa, że to on jest osobą, która zabiła jej matkę. Zamierza urządzić mu sąd kapturowy i skazać na śmierć. Batmanowi udaje się na szczęście przekonać ją by dała szansę Alfredowi na oczyszczenie swojego imienia. Batmanowi udaje się znaleźć prawdziwego mordercę, którym okazał się szef policji, z którym wcześniej rozmawiał o tej sprawie.

Pozostała do rozwiązania tylko jedna kwestia. Dlaczego umierająca Marie, będąca w ciąży, cały czas powtarzała imię Alfreda. Chociaż Julia nie domyśla się oczywistego, to Alfred nie ma zamiaru wyznawać jej prawdy, chociaż od lat nad nią czuwał.

W ten sposób do historii Alfreda Pennywortha wprowadzono wątek z jego działalnością szpiegowską.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
5
godzin
0
0
minut
4
1
sekund
4
2
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5