Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć sytuacje, w której to by chronić sekretną tożsamość Batmana, Alfred udawał bohatera.

W “Batman #55” (autorzy: Boba Kane i Charles Paris oraz nieznany scenarzysta) Bruce Wayne został zmuszony przez pewien czas pracować jako funkcjonariusz policji w Gotham City. W pewnym momencie Bruce „udaje”, że jest Batmanem, ale w tak oczywisty sposób, że nikt tak naprawdę nie uwierzyłby, że TO ON JEST Batman, zwłaszcza gdy pojawia się PRAWDZIWY Batman, którym jest Alfred w przebraniu.

W “Batman #87” (autorzy: Bob Kane, Stan Kaye i nieznanego scenarzysta) Batman jest głównym tematem jednego z tych programów radiowych „To jest twoje życie”, a gdy Joker atakuje to wydarzenie, Batman i Robin wykorzystują zamieszanie, aby zmienić Alfreda w Batmana aby Bruce Wayne mógł wziąć udział w audycji.

W “Batman #117” (autorzy: Sheldon Moldoff, Charles Paris i nieznany pisarz) Bruce Wayne zostaje zaproszony na imprezę kostiumową i otrzymuje kostium Batmana. Kiedy kryminaliścy atakują przyjęcie, Bruce nie może zrobić niczego, co oczywiście byłoby zbyt charakterystyczne dla Batmana, ale na szczęście, kiedy pojawi się „prawdziwy” Batman, nie stanowi to problemu. „Prawdziwym” Batmanem jest oczywiście Alfred.

W “Batman #120” (autorzy: Bill Finger, Sheldon Moldoff i Charles Paris) wujek Bruce’a Wayne’a jest rozczarowany pozornie niepoważnym stylem życia swojego siostrzeńca. Bruce zgłasza się na ochotnika, aby pomóc Batmanowi w sprawie, udowadniając swoją odwagę. Batman, któremu pomógł, oczywiście, był Alfred w przebraniu.

Wreszcie w “Batman #157” (autorzy: Bill Finger, Sheldon Moldoff i Charles Paris) czarny charakter, Mirror Man próbuje udowodnić, że Batman to Bruce Wayne, tak jak i Batwoman ORAZ Vicki Vale! Na końcu sytuacja się odwraca, kiedy zjawia się Alfred przebrany za Batmana, który tak dobrze wchodzi w rolę, że całuje też Vicki.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
7
5
godzin
0
2
minut
2
5
sekund
4
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5