W historii komiksów wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Jak się okazuje pewnego razu Joker sprzedał duszę Eltonowi Johnowi.

Miało to miejsce w ostatnim numerze regularnej serii “Joker” autorstwa Martina Pasko i Irva Novicka. Czytelnicy otrzymali dziwaczną historię, w której Joker sprzedaje swoją duszę Eltonowi Johnowi! Co ciekawe historia ukazała się dopiero w wydaniu “The Joker: The Bronze Age Omnibus”, bo nim pierwotnie ją opublikowana seria została skasowana.

Na początku komiksu widzimy Jokera opowiadającego komuś historię, więc jest to pierwszy znak, abyśmy nie wierzyli w nic, co słyszymy w tej historii, jak diabelskie rzeczy, ale w każdym razie Joker opowiada o tym, że zaoferuje sprzedaż swojej duszy, by pokonać Batmana, i wtedy pojawia się diabeł, a diabłem jest sam Elton John!

Więc Elton (lub Lou Cipher) pomaga Jokerowi zabić Ligę Sprawiedliwości. Zaprezentowano kilka dziwacznych śmierci członków Justice League jak np. powieszenie Wonder Woman na jej własnym lassie.

Numer kończy się cliffhangerem, więc tak naprawdę nigdy nie dowiadujemy się, o co chodzi z Lou Cipherem, ponieważ seria została anulowana.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

To jest fabuła na sequel filmu “Joker”

You ever dance with the devil in the pale moonlight? Widać że Joker zna się muzyce i ma dobry gust 😛

już za:
dni
3
6
4
godzin
0
0
minut
4
3
sekund
5
6
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ditf-opening-titles-batman-batcycle2 ditf_blucover eiycymbuyaabes4 ditf-opening-titles-joker-ras ditf-opening-titles-batman-batcycle ditf-batman-logo
Komiksowe Top 5