Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

W historii komików wydarzyło się wiele i nie brak dziwnych historii, czy też takich, które wydają się nieprawdopodobne.

Do takich można zaliczyć historię, w której Batgirl i Wonder Woman równocześnie zakochały się w Batmanie. Ukazała się ona w “The Brave and the Bold #78” (scen. Bob Haney, rys. Bob Brown i Mike Esposito). Jest to doskonały przykład niesławnego podejścia, „Haney-verse”, Boba Haneya do pisania “Brave and the Bold”. Zasadniczo Haney traktował każdego superbohatera, który pojawił się w “Brave and the Bold”, jako czystą kartkę pod względem charakteryzacji. Haney nie przejmował się jak inni scenarzyści traktowali poszczególne postacie, tak długo, jak były “Brave and the Bold”, były pod jego kontrolą. Często zdarzały się sytuacje, w których postacie zachowywały się zupełnie inaczej, gdy łączyły siły z Batmanem w “Brave and the Bold”.

W tym numerze głównym złoczyńcą był Copperhead (dla którego był to debiut). Był to sprytny złoczyńca, którego modus operandi polegało na tym, że popełniał przestępstwa tylko wtedy, gdy WIEDZIAŁ, bez wątpienia, że ​​Batman jest zajęty czymś innym (jakimś innym przestępstwem). Batman próbował wymyślić sposób na złapanie Copperhead. Więc następnego dnia Wonder Woman i Batgirl pojawiają się w Gotham City, deklarując swoją miłość do Batmana.

Wonder Woman i Batgirl dają Batmanowi prezenty, aby udowodnić, że kochają go najbardziej i zajmują go tak bardzo, że Batman jest strasznie rozproszony i nie jest w stanie natychmiast zareagować na napad na bank. Ostatecznie zachęca to Copperheada do podjęcia działań w momencie, gdy wie, że Wonder Woman i Batgirl walczą o Batmana.

Potem Haney ujawnia pierwszy zwrot akcji – to wszystko było podstępem, aby Copperhead MYŚLAŁ, że Batman był rozproszony, aby uderzyć. Batman poprosił Wonder Woman i Batgirl, aby UDAWAŁY zakochanie się w nim, by wyglądało na to, że go rozpraszają!

Ale Copperhead w ostatniej chwili nie chwyta przynęty, więc Batman mówi Wonder Woman i Batgirl, by ponownie zaczęły rywalizować.

Teraz dochodzi do drugiego zwrotu akcji … tym razem Wonder Woman i Batgirl zakochują się NA PRAWDĘ w Batmanie!

Tak, to naprawdę jest szalone. Sytuacja co raz bardziej się komplikuje i gdy Copperhead dowiaduje się, że bohaterki zostawiły dowody na temat swoich sekretnych tożsamości w studni, jako swego rodzaju hołd dla Batmana, pędzi by je zdobyć. Na szczęście Wonder Woman niszczy je zanim ten zdążył je przeczytać, a potem udaje się jej wyśledzić go do jego tajnej kryjówki. Co prawda zostaje znokautowana. Jednak jej obecność pozwala Batgirl i Batmanowi również namierzyć kryjówkę Copperheada. Złoczyńca zostaje złapany przez Batmana, ale wcześniej udaje mu się podać mu śmiertelną truciznę. Na szczęście Batgirl ma środek przeciw jadowi i ratuje życie Batmana. Aresztowany Copperhead jest wściekły, że Batman pokonał go z pomocą Wonder Woman (która wyśledziła jego kryjówkę) i Batgirl (która uratowała życie Batmana).

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
7
godzin
1
2
minut
0
3
sekund
2
0
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
ehuzjvbx0airuls ehuzgc0x0aavtp1 young-justice-phantoms 118820899 118740251 eg7sv5gwsam3oiv
Komiksowe Top 5