Dzisiaj, nakładem wydawnictwa Egmont, do sprzedaży trafiły komiksy “Batman, Który się Śmieje, tom 1” (232 strony, 79,99 zł) – w ramach Batman Metal, “Harleen” (208 stron, 79,99 zł) – w ramach DC Black Label i “Multiwersum” (436 stron, 144,99 zł) – w ramach DC Deluxe, a także “Hitman, tom 1” (328 stron, 99,99 zł), w którym pojawia się postać Batmana.

“Batman, Który się Śmieje, tom 1”
W serii „Batman Metal” Mroczny Rycerz stawił czoło drużynie składającej się z koszmarnych wersji samego siebie. Każda z postaci przybyła z innego świata mrocznego multiwersum, w których Batman w jakiś sposób zboczył z superbohaterskiej ścieżki. Większość koszmarnych Batmanów zginęła, ale pozostał jeden wyjątkowy. Batman, Który się Śmieje. To Bruce Wayne, który stał się Jokerem, szczerzący zęby socjopata dysponujący strategicznymi umiejętnościami Batmana i sadystycznym poczuciem humoru Księcia Klaunów. Aby powstrzymać najnowszy plan szaleńca, Batman będzie musiał przechytrzyć samego siebie, połączyć siły z niespodziewanymi sojusznikami, a być może nawet złamać jedną ze swoich najważniejszych zasad. Przerażający mieszkaniec mrocznego multiwersum jest najniebezpieczniejszym mistrzem zbrodni. Właśnie pojawił się w Gotham, by zamienić dom Bruce’a Wayne’a w inkubator zła. Nie jest sam. Z jednej z tysięcy rozmaitych rzeczywistości mrocznego multiwersum przybywa Ponury Rycerz. Bezwzględny pogromca złoczyńców jest w stanie wykorzystać każdą broń ze swego arsenału, by zlikwidować wybrane przez siebie cele. Dochodzi do wojny innej niż wszystkie – do wojny Batmanów. Na linii ognia stają najbliżsi przyjaciele Batmana, jego najgroźniejsi wrogowie i sobowtóry z innych światów. Pozostaje tylko jedno pytanie: Kto będzie śmiał się ostatni? Odpowiedź znajdziecie w tomie „Batman, Który Się Śmieje” – przerażającej opowieści autorstwa jednego z najwybitniejszych scenarzystów komisowych naszych czasów! Scott Snyder ponownie łączy siły z niezwykle utalentowanym rysownikiem, znanym jako Jock („Batman – Mroczne Odbicie”, „Wiedźmy”), by wysłać złowrogą postać z alternatywnego wszechświata do Gotham.

Tytuł komiksu: Batman, Który się Śmieje
Numer tomu: 1
Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV
Rysunki: Jock, Eduardo Risso
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Liczba stron: 232
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 79,99 zł
ISBN: 978-83-281-4291-6
Data ukazania się: kwiecień 2020
Tematyka: Superbohaterowie

“Harleen”
Niezwykła opowieść, która na nowo definiuje genezę jednej z najbardziej znanych postaci świata DC Comics – Harley Quinn. Autor oddaje głos samej bohaterce, żeby mogła opowiedzieć historię swoich tragicznych początków. Oczami Harley oglądamy Gotham City, jego bohaterów i złoczyńców, a także zwykłych ludzi. Na drodze pani doktor stają m.in. prokurator Harvey Dent, komisarz policji Jim Gordon czy dyrektor Azylu Arkham Hugo Strange. Przede wszystkim zaś Joker, jeden z najbardziej przerażających przestępców Gotham. Młoda doktor psychiatrii Harleen Quinzel jest bliska znalezienia lekarstwa na szaleństwo nawiedzające Gotham City. Jednak musi najpierw udowodnić swoją rewolucyjną teorię sceptycznie nastawionym autorytetom. Żeby to osiągnąć, zagłębia się w zaburzone umysły najbardziej niebezpiecznych więźniów Azylu Arkham. Coraz więcej czasu spędza z obłąkanymi przestępcami, a im bardziej zbliża się do jednego ze swoich pacjentów, tym mocniej oddala się od rzeczywistości. „Harleen” to oszałamiająca opowieść o miłości i obsesji ze świetnym scenariuszem i doskonałymi rysunkami znanego twórcy komiksowego Stjepana Šejica („Aquaman: Underworld”, „Sunstone”). Dla każdego fana Harley Quinn pozycja obowiązkowa.

Tytuł komiksu: Harleen
Scenariusz: Stjepan Šejić
Rysunki: Stjepan Šejić
Przekład: Maria Lengren
Oprawa: twarda
Liczba stron: 208
Format: 216 x 285
Sugerowana cena detaliczna: 79,99 zł
ISBN: 978-83-281-9873-9
Data ukazania się: kwiecień 2020
Tematyka: Superbohaterowie

“Multiwersum”
Jedno z najważniejszych dzieł giganta rynku komiksowego, Granta Morrisona. Istnieje pewien komiks. Z pozoru zwykły, lecz jeśli przeczytasz go do końca, zwariujesz i dołączysz do armii szaleńców, którzy otwierają drogę do naszego świata potworom apokalipsy… Nie tylko do naszego, ale do każdej z 52 rzeczywistości, które składają się na Multiwersum. Herosi ze wszystkich tych wszechświatów będą musieli połączyć siły, aby ocalić własne planety przed wszechogarniającym zagrożeniem, które chce zniszczyć wszelkie istnienie w każdej rzeczywistości – w całym Multiwersum… Autorem scenariusza jest sławny Szkot Grant Morrison, autor między innymi takich dzieł jak „Doom Patrol” czy opowieści o Batmanie, Supermanie i Animal Manie. Rysunki są dziełem wielu grafików, w tym Brazylijczyka Ivana Reisa („Action Comics”, „Aquaman”, „Batman”).

Tytuł komiksu: Multiwersum
Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Ivan Reis, Joe Prado, Jim Lee, Doug Mahnke, Frank Quitely, Chris Sprouse, Ben Oliver, Cameron Stewart
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 436
Format: 180 x 275
Sugerowana cena detaliczna: 144,99 zł
ISBN: 978-83-281-9621-6
Data ukazania się: kwiecień 2020
Tematyka: Superbohaterowie

“Hitman, tom 1”
Pierwsza część opowieści o Tommy?m Monaghanie, płatnym zbójcy z Gotham City, który w wyniku starcia z demonem zyskał supermoce – rentgenowski wzrok i telepatię. Jego specjalnością jest likwidowanie gangsterów i superłotrów. Ma jednak swój kodeks – nie zabija tych, których uzna za bohaterów. Z tego powodu, jak łatwo przewidzieć, sam stał się celem innych hitmanów. Jego działalność wzbudza również zainteresowanie obrońcy Gotham – Mrocznego Rycerza… Postać Hitmana stworzyli dwaj znani, często współpracujący ze sobą irlandzcy twórcy – scenarzysta Garth Ennis („Kaznodzieja”, „Hellblazer”) i rysownik John McCrea („Kaznodzieja”, „Spider-man”).

Tytuł komiksu: Hitman
Numer tomu: 1
Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: John McCrea
Przekład: Marek Starosta
Oprawa: twarda
Liczba stron: 328
Format: 170 x 260
Sugerowana cena detaliczna: 99,99 zł
ISBN: 978-83-281-9617-9
Data ukazania się: kwiecień 2020
Tematyka: Superbohaterowie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
4
9
3
godzin
1
6
minut
2
9
sekund
2
6
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5