Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Redaktor naczelny Marvel Comics, Tom Breevort, udostępnił na Twiterze artwork z sekwencją walki między Batmanem i Kapitanem Ameryką z niepublikowanego crossoveru “JLA vs. Avengers” z 1983 roku.

Niedokończona strona, zilustrowana przez George’a Pereza, pokazuje jak kopnięcie Batmana zaskakuje Kapitana Amerykę, gdy obie drużyny stają naprzeciw siebie. W panelach na dole widać zaś Zatannę przygotowującą zaklęcie.

W historii na podstawie pomysłu Gerry’ego Conwaya, z scenariuszem autorstwa Roya Thomasa, Lord of Time z DC i Kang the Conqueror z Marvela wykorzystaliby swoje umiejętności podróżowania w czasie, by połączyć swoje wszechświaty. Crossover, którego premierę zaplanowano na maj 1983 roku został anulowany w wyniku sporów redakcyjnych między obiema firmami.

Do starcia Kapitana Ameryki i Batmana doszło ostatecznie w “Marvel vs. DC” z 1996 roku, a triumfatorem został Mroczny Rycerz po walce w kanałach. Później bohaterowie spotkali się w bardziej przyjaznych okolicznościach w “Batman and Captain America” autorstwa Johna Byrne’a z 1996 roku.

Perez miał okazję ponownie zilustrować obu bohaterów w “JLA/Avengers” scenarzysty Kurta Busieka z 2004. Był to ostatni duży crossover między dwoma wydawnictwami. Walka Kapitana Ameryki i Mrocznego Rycerza wskazywała na remis, zanim połączyli siły, aby powstrzymać wzajemne zagrożenie dla swoich światów.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
6
7
godzin
2
0
minut
0
5
sekund
1
5
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5