Nim Christopher Nolan nakręcił “Batman Begins” rozważano realizację kilku innych filmów z Batmanem w tym “Batman: Year One” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego. W rozmowie z Empire reżyser wyjaśnia dlaczego ostatecznie nic z tych planów nie wyszło.

“Studio chciało Freddiego Prinze Jr, a ja Joaquina Phoenixa”- wspomina. „Pamiętam, jak pomyślałem: ‘Och, mówimy o dwóch różnych filmach’. To prawdziwa historia. To był inny czas. Batman, którego napisałem, był zdecydowanie innym rodzajem spojrzenia, niż to co zrobili.”

Film Aronofsky’ego oparty na komiksie “Batman: Year One” miał też stanowić ukłon w stronę takich klasycznych filmów jak “Death Wish”, “French Connection” i “Taxi Driver”. Nad scenariuszem z reżyserem pracował sam Frank Miller. „To była niesamowita rzecz, ponieważ byłem wielkim fanem jego powieści graficznych, więc samo spotkanie z nim było wtedy ekscytujące” – wspomina reżyser. Najwyraźniej nawet cyniczny pisarz był zszokowany tym, jak mroczne było podejście Aronofsky’ego. Batmanem, który był przede mną, był “Batman & Robin”, ze słynnymi sutkami na stroju nietoperzu, więc naprawdę próbowałem to podważyć i wymyślić na nowo. W takim kierunku zmierzałem.”

Źródło: Empire

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Wolę Joacquina jako Jokera 🙂
Może czas na filmy Ra;s Al Ghul, Anarky było kilku, Scarecrow,
Black Mask tylko nie to coś z HQ:BoP był też White Mask (Franco)
🙂 🙂 🙂 🙂

Pasowałoby..:D Myślę że do roli Batmana najlepiej nada się aktor który podołałby również roli Jokera, jak Keaton czy Bale

już za:
dni
4
9
3
godzin
0
8
minut
5
9
sekund
3
9
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5