Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy określono w komiksach stwierdzono, że Bruce Wayne jest miliarderem.

Kiedy po raz pierwszy spotykamy Bruce’a Wayne’a w 1939 roku w “Detective Comics # 27” (autorzy: Bill Finger i Bob Kane), wiemy tylko, że należy do śmietanki towarzyskiej. Możemy oczywiście założyć, że jest bogaty, ale nie wiemy tego na pewno.

Dopiero dwa numery później, w “Detective Comics #29” (autorzy: Gardner Fox i Bob Kane), dowiadujemy się, że jest bardzo bogaty. O tym, że ojciec zostawił mu wielki majątek dowiadujemy się z originiu w “Detective Comics #33” (autorzy: Bill Finger, Bob Kane i Sheldon Moldoff).

Do czasu “Batman #3” z lat 40. XX wieku (autorzy: Bill Finger, Bob Kane, Jerry Robinson i George Roussos) określany jest mianem członka elit, ale dopiero w tym numerze po raz pierwszy Bruce Wayne zostaje nazwany playboyem.

Dopiero w 1943 roku w “Batman #19” (autorzy: Joe Samachson, Dick Sprang i Norm Fallon) Bruce po raz pierwszy zostaje określony jako milioner, ponieważ zostaje porwany wraz z grupą innych milionerów w ramach planu porwania bogaczy i zastąpienia ich sobowtórami, którzy będą wypełniać polecenia złoczyńcy.

Mija kolejne pół wieku, zanim bogactwo Batmana podskoczyło do statusu miliardera w 1994 roku w “Batman: Legends of the Dark Knight #61” (autorzy: Denny O’Neil i Eduardo Barreto).

Co prawda wcześniej wzmianka, że Bruce Wayne jest miliarderem pojawiła się pod koniec “Batman: The Dark Knight Returns”, Franka Millera. Co ciekawe w pierwszym numerze miniserii Millera, Bruce jest zaś określony mianem milionera, chociaż ten rozgrywa się wkrótce po wydarzeniach z ostatniego numeru.

Przy okazji warto też wspomnieć, że jeszcze przed wydaniem “Batman: Legends of the Dark Knight #61” o tym, że Bruce Wayne jest miliarderem wspomniano w filmie animowanym “Batman: Mask of Phantasm”.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
2
godzin
0
5
minut
2
5
sekund
3
7

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
2
1
godzin
0
5
minut
2
5
sekund
3
7
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5