Forum
Już wkrótce
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,
  • Lewiatan - 07 Paź 2020,
  • Uniwersum DC według Mike`a Mignoli - 07 Paź 2020,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy zdecydowano się zmienić wygląd komisarza Gordona, na ten który obecnie większość kojarzy z tą postacią.

Kiedy postać Jima Gordona zadebiutowała w “Detective Comics #27” miał wygląd szanownego starszego pana. I tak, z mniejszymi zmianami ze względu na rysowników, którzy czasami jeszcze bardziej go postarzali, prezentował się przez kolejne lata.

Kiedy Batman otrzymał „nowy wygląd” w 1964 roku (redaktor Julius Schwartz przejął serię, a rysownik Carmine Infantino dał Batmanowi nieco nowy kostium, głównie dodając żółty owal wokół symbolu), Gordon pozostał taki sam.

Na zmianę jego wyglądu nie wpłynęła też emisja serialu TV “Batman” w latach 60. Przez ponad 200 numerów serii “Batman” wygląd komisarza był praktycznie cały czas taki sam.

Zmiana nastąpiła dopiero gdy Frank Robbins został scenarzystą “Batmana “pod koniec 1968 roku. Redaktor Julius Schwartz pozwolił swoim scenarzystom i artystom trochę eksperymentować, a legendarny rysownik Irv Novick wymyślił nowy wygląd Gordona w “Batman #204” (tusz Joe Giella).

I taki wygląd bardziej wysportowanego Gordona z charakterystycznym płaszczem obowiązuje do dziś.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ale najlepszy komiks Batmana z James’ em Gordon’ em to Batman Rok Pierwszy. Tam na początku dochodzi do sporu James’a z Flass’ em. Ten cały spór i wątek jest kluczowy. Właśnie dla tego komiksu oraz dla pozycji James’a Gordon’a w Policji w Gotham City.

już za:
dni
3
6
9
godzin
1
1
minut
0
7
sekund
5
5
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5