Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Komiksy z Batmanem są już z czytelnikami od ponad 80 lat. Obecnie wiele rzeczy jest dla czytelników oczywiste, ale zastanawialiście się kiedy po raz pierwszy określono Batmana mianem The Dark Knight.

Obecnie wszyscy fani dobrze znają określenie Mroczny Rycerz. Stało się tak ponieważ Frank Miller postanowił nazwać swoją klasyczną miniserię z Batmanem z 1986 roku “Batman: The Dark Knight”.

Miller wpadł na pomysł, aby nadać różne tytuły dla każdego numeru, więc pierwszym numerem był “Batman: The Dark Knight Returns”. Przy wydaniu zbiorczym na tytuł całości wybrano “Batman: The Dark Knight Returns” i nie ma już znaczenia, że drugi rozdział to “Batman: Dark Knight Triumphant”, trzeci “Batman: Hunt the Dark Knight”, a czwarty “Batman: The Dark Knight Falls”, wszyscy powszechnie znają serię pt. “Batman: The Dark Knight Returns”.

W każdym tytule zastosowano frazę “Dark Knight”, która głęboko zapisała się w świadomości fanów i nigdy jej nie opuściła.

Powstała seria komiksów “Batman: Legends of the Dark Knight” oraz oczywiście Christopher Nolan na tytuł drugiego swojego filmu o Batmanie wybrał, “The Dark Knight”, a później ponownie skorzystał z tej frazy przy “The Dark Knight Rises”. W ostatnich latach wydawana też była seria komiksów Davida Fincha “Batman: The Dark Knight”.

Według publikacji “The Monster Hunter in Modern Popular Culture” Miller zdecydował się na wybór frazy The Dark Knight, bo: „W tym przypadku “mrok” nie tyle odnosi się do faktu, że działa w nocy, albo nosi czarny kostium. Zamiast tego „mrok” odnosi się tutaj do duszy Zamaskowanego Krzyżowca, która może, ale nie musi być tak samo skażona, jak te, tych których powstrzymuje.”

Ale kiedy po raz pierwszy użyto frazy The Dark Knight? Jak się okazuje pierwsze jest użycie miało miejsce podczas pierwszego pojawienia się Jokera w głównej historii w “Batman #1” autorstwa Billa Fingera, Boba Kane’a, Jerry’ego Robinsona i George’a Roussosa.

Podczas walki z Jokerem, Batmana spada z mostu do rzeki i kiedy się wynurza zostaje określony mianem The Dark Knight.

Tak więc określenie Mroczny Rycerz jest z fanami Batmana od dawien dawna.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
już za:
dni
3
7
5
godzin
0
1
minut
5
2
sekund
3
6
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5